РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702442<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архіпова Х. І. 
Еталонні колекції амфібіотичних комах України: концептуальні підходи до формування, поповнення та функціонування / Х. І. Архіпова, В. Б. Різун, О. В. Мартинов, Р. Й. Годунько // Біол. студії. - 2018. - 12, № 2. - С. 99-116. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Упродовж останніх 150 років Львівські науково-освітні установи були центрами активних досліджень амфібіотичних комах. Музей ім. Дідушицьких став осередком системного вивчення водяних комах. Як наслідок, у його фондах було накопичено важливі історичні колекції окремих таксономічних груп, насамперед завдяки зусиллям ентомологів Й. Дзєдзєлєвича, М. Ломницького та Я. Ломницького. Дослідження, що започатковані у 60-ті роки XIX ст. і тривали до Першої світової війни, були поновлені аж через 80 років співробітниками Державного природознавчого музею НАН України. Увесь цей час збірки амфібіонтів та інших груп комах зберігались у науково-природничих фондах цієї установи. Частина колекцій амфібіотичних комах потрапила до Польщі разом із їх засновником - Йосифом Дзєдзєлєвичем, який у 1915 р. переїхав зі Львова до Мисьлєніц. На сьогодні значна частина матеріалів, перебуваючи у сировинному фонді музею, потребує належного наукового опрацювання, відповідної консервації та інвентаризації з метою тривалого збереження у фондах Державного природознавчого музею НАН України. Усі заходи з тривалого зберігання музейних предметів мають здійснюватися на сучасному науково-методичному рівні, щоб забезпечити у майбутньому опрацювання колекційних матеріалів за різноманітними методами інтегративної таксономії. Висвітлено важливий аспект науково-фондової діяльності природничих музеїв - розробки концептуальних підходів щодо формування, поповнення, науково-технічного та інформаційного забезпечення функціонування еталонних колекцій. Розроблено науково обгрунтовані підходи до формування, поповнення та науково-технічного забезпечення функціонування національної еталонної колекції на основі чинних стандартів, інструкцій і методик, з урахуванням зарубіжного досвіду музейної діяльності. Здійснено низку заходів з уніфікації в оформленні колекції спиртових препаратів різних таксономічних груп і колекції мікропрепаратів. Розроблено шаблони етикеток і здійснено роботи щодо редагування наявної у музейних базах даних (БД) інформації по окремих групах водяних комах. Розроблено підходи електронного опрацювання колекцій апробовано на основі Інтернет-порталу Центру даних "Біорізноманіття України".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158е(4УКР)л611

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського