РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702434<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kozak Yu. S. 
Antioxidants selenomethionine and D-pantethine differentially affect doxorubicin's action on glutathione system in human leukemia cells varying in their resistance to chemotherapy in vitro = Антиоксиданти селенометіонін і D-пантетин впливають диференційовано на дію доксорубіцину на систему глутатіону клітин лейкозу людини з різними механізмами резистентності до хіміотерапії in vitro / Yu. S. Kozak, R. R. Panchuk, N. R. Skorokhyd, A. G. Moiseenok, R. S. Stoika, D. S. Semenovich // Біол. студії. - 2018. - 12, № 2. - С. 13-24. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Основними проблемами хіміотерапії раку є швидкий розвиток множинної медикаментозної резистентності (ММР) та виникнення важких побічних ефектів у онкохворих під час лікування. Нещодавно встановлено, що антиоксиданти (селенометіонін - SeMet і D-пантетин - D-Pt) проявляють нефро-, мієло- та гепатопротекторну активність щодо мишей-пухлиноносіїв, лікованих традиційним протипухлинним препаратом доксорубіцином (Dx). Крім того, ці антиоксиданти пригнічують цитотоксичний ефект Dx щодо чутливих до хіміотерапії пухлинних клітин і посилюють ефект препарату щодо певних стійких до хіміотерапії пухлинних клітинних ліній (HL-60/vinc, HL-60/adr), тоді як для інших резистентних клітинних ліній (HCT-116/Bax(-/-), HCT-116/p53) такий феномен не спостерігали. Мета дослідження - вивчення потенційних молекулярних механізмів впливу антиоксидантних сполук на функціональний стан системи глутатіону в пухлинних клітинних лініях із різними механізмами стійкості до хіміопрепаратів. У дослідженні було використано клітини лейкемії людини лінії HL-60/wt та її резистентних субліній HL-60/adr (надекспресія MRP-1) і HL-60/vinc (надекспресія P-gp). Лікування клітин Dx вказало на універсальну (різнобічну) дію цього препарату на рівні глутатіону (GSH, GSSG) у кожній досліджуваній клітинній лінії. Клітини дикого типу (HL-60/wt) характеризувалися 8-разовим зниженням рівня GSH під дією Dx у порівнянні з контролем, тоді як у клітинах субліній HL-60/vinc та HL-60/adr рівень GSH був підвищений у 2,2 і 8,2 разу (у порівнянні з контрольними клітинами), відповідно. Використання доксорубіцину також призвело до суттєвої перебудови співвідношення GSSG/GSH у клітинах цих субліній, що призвело до 2-кратного підвищення рівня GSSG у клітинах лінії HL-60/vinc та 2,5-кратного зменшення цього показника в клітинах лінії HL-60/adr. Варто зазначити, що вплив Dx на клітини сублінії HL-60/ vinc призвів до 2,5-кратного збільшення активності глутатіон-S-трансферази. Важливим є те, що антиоксиданти ефективно знизили цей показник, проте вони не продемонстрували подібного впливу на активність глутатіон-S-трансферази в клітинах сублінії HL-60/adr. Отже, одержані дані демонструють важливу роль антиоксидантів у регуляції функціонального стану системи глутатіону в пухлинних клітинах, що характеризуються різними механізмами стійкості до ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41 + Р411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського