РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранов В. 
Вплив регуляторів росту на фізіолого-біохімічні показники рослин Betula pendula Roth. та Pinus sylvestris L. на породних відвалах вугільних шахт / В. Баранов, С. Ващук, Л. Карпінець, С. Бешлей, Р. Соханьчак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 79. - С. 176-183. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Визначено вплив регуляторів росту рослин - гібереліну, Епіну-екстра, Циркону та Мочевину-К1 на вміст первинних і вторинних продуктів метаболізму, зокрема, водорозчинних білків, пігментів фотосинтезу, розчинних вуглеводів, фенольних сполук та активність перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у хвої Pinus sylvestris L. і листках Betula pendula Roth., які ростуть на породному відвалі Центральної збагачувальної фабрики Червоноградського гірничопромислового району. У процесі використання практично всіх регуляторів росту концентрація фотосинтезуючих пігментів, зокрема, хлорофілу а та хлорофілу b, а також вуглеводів підвищувалась і трохи знижувалась у сосни та берези за дії Мочевину-К. Вміст допоміжних пігментів - каротиноїдів у хвої Pinus sylvestris залишався на рівні контролю. Вміст каротиноїдів у листках Betula pendula був вищим за обприскування гібереліном (157 %) і Цирконом (172 %). Вміст водорозчинних білків підвищувався під впливом стимуляторів росту як у Pinus sylvestris, так і у Betula pendula. У берези найефективніше діяв Мочевин-К1, під час обробки якого кількість білка підвищилася на 37,8 %, порівняно з контролем. У сосни найбільшу кількість білка відзначено у варіанті з використанням Епіну-екстра (118 %). У листках берези кількість фенольних сполук під дією регуляторів росту залишалася на рівні контролю або знижувалася до 85 % (за обробки ГК), за дії Циркону - до 78 %, а у хвої сосни при цьому рівень вторинних метаболітів трохи перевищував контрольні показники. У сосни активність перекисного окиснення ліпідів знижували всі регулятори росту, у берези за обробки Епіном-екстра змін щодо ПОЛ не зазначено. Отримані результати дають змогу рекомендувати нові регулятори росту (Епін-екстра, Циркон і Мочевин-К1) для підвищення толерантності рослин до несприятливих умов середовища існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22 + Е522.822.21 + Е50*334.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського