РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Angelov G. 
Isoenzyme variation and genetic affinities among five Festuca species of section Aulaxyper Dumort. = Мінливість ізоензимів та генетична спорідненість п'ятьох видів Festuca серії Aulaxyper Dumort. / G. Angelov, I. Bednarska // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 79. - С. 29-37. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Незважаючи на значну кількість таксономічних і біосистематичних досліджень роду Festuca L. в Європі, є вкрай мало статей, у яких би обговорювали філогенію та систематику роду Festuca, а також еволюцію її різних груп. Найбільш важливими серед них є дослідження Цвєльова, який запропонував поділ на три секції у межах типового підроду Festuca: Variae Hack., Aulaxyper Dumort. і Festuca. Є багато досліджень щодо видів, які належать до секції Festuca, включаючи хемосистематичні, тоді як видами секції Aulaxyper практично нехтують. З цієї причини ми обрали F. rubra L., F. nigrescens Lam., F. picturata Pils., F. amethystina L. і F. heterophylla Lam., які належать до останньої. Мета роботи - вивчення мінливості ізоензимів та відповідна оцінка генетичної спорідненості серед вищезгаданих видів роду Festuca. Розглянуто десять природних популяцій із Болгарії. Ізоформи ферментів глутамато-оксалоацетатної трансамінази, малатдегідрогенази, глутаматдегідрогенази, ізоцитратдегідрогенази та 6-фосфоглуконатдегідрогенази досліджені за допомогою методу електрофорезу в поліакриламідному гелі. Виходячи зі середніх алельних частот / локусів на таксон, були розраховані значення генетичної ідентичності (I) для парних порівнянь усіх досліджуваних видів. Група F. rubra s.l. є примітивнішою порівняно з F. ovina s.l. - їхні піхви замкнені практично по всій довжині, тоді як краї піхов видів секції Festuca зрослі тільки при основі. Festuca amethystina посідає проміжне місце, оскільки її піхви замкнені на 1/3-1/2 від довжини. Ця ознака вказує на особливий статус виду в секції Aulaxyper і виділяє його з-поміж інших таксонів групи. Результати наших біохімічних досліджень повністю підтвердили особливе місце виду в секції Aulaxyper. Festuca heterophylla має водночас як примітивні риси, специфічні для давніх видів роду Festuca, так і численні ознаки високої спеціалізації. Отримані молекулярні дані підтверджують своєрідну позицію F. heterophylla у роді Festuca. На противагу їй, тісно пов'язані з політроїдною F. rubra такі види як F. nigrescens і F. picturata слід розглядати як більш пізні "молоді" види. Festuca amethystina, що показала найбільшу розбіжність з іншими, має розглядатись як один із давніх видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського