РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702213<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsapko Yu. 
Establishment of fire protective effectiveness of reed treated with an impregnating solution and coatings / Yu. Tsapko, A. Tsapko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/10. - С. 62-68. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Проаналізовано способи визначення вогнезахисної ефективності очерету та встановлено необхідність розробки надійних методів дослідження процесу займання та розповсюдження полум'я по поверхні будівельної конструкції, необхідних для створення нових типів вогнезахисних матеріалів (ВЗМ). Оцінка часу займання та проходження фронтом полум'я ділянок поверхні виявило недостовірність реальних значень індексу горючості матеріалу. Обгрунтовано спосіб визначення процесу займання та розповсюдження полум'я ВЗМ, а з урахуванням постійних умов тепломасообміну в ході випробувань, розроблено пристрій. Визначення індексу горючості полягає у впливі на зразок теплового потоку електричної радіаційної панелі і запалюванні зразка пальником. А також визначення теплового коефіцієнта установки, вимірювання максимальної температури продуктів горіння та час її досягнення, часу займання і проходження фронтом полум'я ділянок поверхні, довжину згорілої частини зразка і розрахунку індексу горючості. Проведені дослідження процесу займання та розповсюдження полум'я по поверхні очерету за даною методикою показали, що необроблений зразок під термічним впливом зайнявся на 52 с, полум'я поширилося по всьому зразку протягом 100 с. Вогнезахищений зразок, оброблений просочувальним розчином на основі суміші неорганічних та органічних речовин, а саме суміш карбаміду та фосфорних кислот і природного полімеру кількістю 47,1 г/м<^>2, зайнявся на 595 с, поширення полум'я по поверхні відбулося тільки на першу ділянку, максимальна температура димових газів становила 114 <^>oC, а індекс горючості знизився до 0,42. Результати визначення індексу горючості показали, що за впливу високотемпературного потоку на очерет вогнезахищений покриттям кількістю 46,2 г/м<^>2, загоряння та поширення полум'я не відбулося, індекс горючості склав 0. За рахунок інтенсивного спучування відбулося незначне підвищення температури у вентиляційній трубі. Зниження антипірену у композиції у двічі за тих же витрат призвело до підвищення індексу горючості для покрівельного просочувального розчину до 5,8, а спучувального покриття до 0,96 відповідно. Вищенаведені результати надають можливість встановити співвідношення антипіренів і полімерів у даних композиціях і необхідну їх кількість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського