РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702181<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Maliavski N. 
Calculation of polycondensation equilibria in aqueous solutions of silica and silicates / N. Maliavski, O. Zhuravlova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/6. - С. 48-55. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

З метою розширення можливостей теоретичного опису кислотно-основних і поліконденсаційних рівноваг у водно-силікатних системах, запропоновано деяке ускладнення використаної раніше розрахункової моделі. Більш повний облік балансу іонів H<^>+ надає можливість математичне моделювання структури та фізико-хімічних властивостей водних розчинів не тільки розчинних силікатів, але й кремнієвої кислоти, причому з одним і тим же набором вступних термодинамічних параметрів. В основі модифікованої розрахункової моделі є чисельне рішення системи з восьми лінійних і нелінійних рівнянь методом Ньютона. Нову модель використано для розрахунку параметрів молекулярно-масового розподілу кремнекисневих частинок і величини рН у водних розчинах кремнієвої кислоти, а також лужних силікатів і силікатів амінів (аміносилікатів). Визначено діапазони значень вхідних термодинамічних параметрів, що надають можливість самоузгодженого опису трьох нетривіальних експериментально спостережуваних ефектів. Це реологічна аномалія у розчинах аміносилікатів, відсутність цієї аномалії в розчинах лужних силікатів і переважно мономірний характер кремнієвої кислоти в низькоконцентрованному водному розчині кремнезему. Показано, що самоузгодженний опис трьох ефектів є можливим тільки за умови, що сума показників констант дисоціації (pKa) и поліконденсації (pKp) силанольної групи менше за 11,6. Для цих розчинів розраховано також концентрації гідролітичних і поліконденсаційних структур в складі аніонів та катіонів та проаналізовано залежності цих концентрацій від параметрів розрахункової моделі. Показано, що для розчину кремнезему модифікація розрахункової моделі призводить до значного росту розрахованих значень рН і ступеню дисоціації силанольних груп, у той час як середня ступень полімеризації практично не змінюється. Виявлено, що у розчинах аміносилікатів ступень деполімеризації силоксанового зв'язку може немонотонно залежати від величини pKa.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського