РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Smotraiev R. V. 
Sorbents based on xerogels of zirconium, aluminum and manganese oxyhydroxides = Сорбенти на основі ксерогелів оксигідроксидів цирконію, алюмінію та марганцю / R. V. Smotraiev, E. O. Sorochkina, A. V. Dzuba, Yu. D. Galivets // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 1. - С. 81-88. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Актуальною проблемою водопостачання в світі, і в Україні зокрема, є високий рівень забруднення водних ресурсів і недостатній ступінь очищення питної води. Разом зі стічними водами промислових підприємств в навколишнє середовище скидається значна кількість забруднюючих речовин, у тому числі завислих частинок, сульфатів, сполук заліза, важких металів тощо. Мета роботи - визначення впливу добавок іонів алюмінію і марганцю в процесі тримання сорбентів на основі оксигідроксиду цирконію на їх поверхневі і сорбційні властивості. Сорбенти на основі ксерогелів оксигідроксидів цирконію, алюмінію і марганцю були отримані золь-гель методом в результаті гідролізу хлоридів металів (оксихлорид цирконію ZrOCl2, хлориди алюмінію AlCl3 і марганцю MnCl2) в присутності карбаміду. Досліджено поверхневі і сорбційні властивості сорбентів на основі ксерогелів оксигідроксиді в цирконію, алюмінію і марганцю. Отримані ксерогелі характеризуються переважно рентгеноаморфною структурою і розвиненим гідроксильно-гідратним покривом. Двокомпонентні сорбенти на основі ксерогелів оксигідроксиду цирконію з добавками оксигідроксидів алюмінію (as = 537 м<^>2/г) і марганцю (as = 356 м<^>2/г) мають більш розвинену питому поверхню, ніж однокомпонентні ксерогелі оксигідроксидів цирконію (as = 236 м<^>2/г) і алюмінію (as = 327 м<^>2/г). Максимальна сорбційна ємність за SO42--іонами у сорбента на основі ксерогелю оксигідроксидів цирконію і марганцю, який поглинає в 1,5 рази більше SO42--іонів, ніж промисловий аніоніт АН-221. Сорбенти на основі ксерогелю оксигідроксидів цирконію мають сорбційну ємність за іонами Fe<^>3+ у 1,5 - 2 рази більшу за ємність промислового катіоніту КУ-2-8. Ємність зразків за N<^>+-іонами становить 1,47 - 1,56 ммоль/г для всіх сорбентів. Висновки: з проведеного дослідження можна зробити висновок щодо ефективності запропонованого методу отримання сорбентів на основі ксерогелів оксигідроксидів цирконію, алюмінію і марганцю з подальшим їх застосуванням для видалення як полівалентних аніонів, так і важких металів з водних розчинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського