РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurtash N. Ya. 
The main markers of liver function abnormalities in pregnant women with positive HBsAg = Основні маркери порушення функції печінки у вагітних з позитивним HBsAg / N. Ya. Kurtash, O. M. Perkhulyn, L. V. Pakharenko // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 15-17. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Підвищення частоти виявлення HBsAg у вагітних викликає особливе занепокоєння в акушерів-гінекологів та інфекціоністів насамперед внаслідок значного негативного впливу на перебіг вагітності, пологів, рівня перинатальных втрат і вертикальної передачі збудника гепатиту В від матері до дитини. Мета дослідження - оцінювання функціонального стану печінки у вагітних із вірусним гепатитом В. Проведено обстеження 131 жінки у терміні 28 - 40 тиж вагітності, які були розподілені на наступні групи: основна група - 75 вагітних із HBV-інфекцісю і контрольна - 56 умовно здорових вагітних без даної патології. Під час обстеження вагітних з HBV-інфекцією встановлено, що показник пігментного обміну - білірубін знаходився у межах фізіологічної норми. Показник білкового обміну був достовірно вищим у жінок основної групи - значення тимолової проби становило 8,01 +- 1,39 одиниць. Установлено достовірне підвищення активності траисаміназ у 61,33 % вагітних із HBV-інфекцією. Так, рівень аланін-аміпотрансферази становив 1,31 +- 0,68 мкмоль/год-мл, аспартатамінотрансферази - 1,12 +- 0,19 мкмоль/год-мл. Значення гамма-глутамілтрансферази було достовірно вищим у 93,33 % жінок із HBV-інфекцією і становило 66,79 +- 19,9 ОД/л. Значення печінкової лужної фосфатази було підвищеним у 32,0 % осіб основної групи та відповідало рівню 95,07 +- 38,52 Мо/л. Вивчення особливостей HBV-інфекції у вагітних шляхом оцінювання активності гамма-глутамілтрансферази у сироватці крові надає можливість провесит ранню діагностику функціональних порушень гепатобіліарної системи. У жінок із HBV-інфекцією показники білкового обміну (тимолова проба) та ферментативної активності (аланін-амінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, гамма-глутамілтрансфераза та лужна фосфатаза) були достовірно вищими від фізіологічної норми, що свідчить про наявність цитологічного, гепатодепресивного та мезенхімально-запального синдромів і порушення білкового обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського