РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Белоліпський В. О. 
Імовірнісна оцінка ерозійно-гідрологічних процесів і формування грунтоохоронної структури агроландшафтів на басейновій основі / В. О. Белоліпський, Д. О. Тімченко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 16-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Здійснено огляд результатів багаторічних досліджень лабораторії охорони грунтів та раціонального використання земель, спрямованих на розробку шляхів застосування басейнового підходу до формування грунтоводоохоронних заходів. Дослідження виконано протягом 2015 - 2018 рр. на території Луганської області в межах території басейнів малих річок Сіверського Донця. Методичні особливості роботи базувалися на просторово-часовому аналізі факторів впливу на ерозійно-гідрологічні процеси на основі басейнової концепції в системі "басейн малої річки - балковий водозбір", його математичному моделюванні, оцифровуванні одержаних моделей засобами ГІС-технологій у вигляді TIN - поверхонь. За результатами польових робіт та аналітичною оцінкою архівних матеріалів грунтового обстеження за даними 1970 та 2011 рр. було створено базу даних за показниками: групування земель за вмістом гумусу (до 3, 3 - 4, 4 - 5, та більше 5 %); геоморфологічного групування земель басейна малих річок; складу основних сільгоспугідь (рілля-кормові угіддя-лісосмуги); матеріалів водного кадастру на території степового регіону. Розроблено моделі середньо-максимальних витрат стоку в басейні р. Сіверський Донець, побудовано картосхеми середньо-максимальних витрат стоку в системі балкових водозборів в басейні р. Айдар різної забезпеченості. З метою формування грунтоохоронної структури балкових водозборів запропоновано рекомендації щодо оцінювання ерозійно-гідрологічних ситуацій в агроландшафтах і позначено рівні впливу провідних факторів: рілля (61 - 69 %), зливові опади (19 - 21 %), схили більше <$E1 symbol Р> (3,7 - 7,3 %), вміст гумусу (3,8 - 5,3 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П064 + Д491

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського