РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Demchenko D. L. 
Ability of thymic MSCs and their derivatives to interact with the cells of lymphoid origin = Зданість МСК тимусу та їхніх похідних до взаємодії з клітинами лімфоїдного походження / D. L. Demchenko // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 6. - С. 67-72. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета дослідження - визначити здатність мультипотентних стромальних клітин тимусу та їх похідних до взаємодії з лімфоцитами, одержаними із різних джерел. Показано, що клітини тимусу 6 - 8-тижневих мишей C57BL у культурі характеризуються такими властивостями: спроможністю адгезувати до поверхонь культурального пластикового посуду, специфічною фібробласто-подібною морфологією та здатністю до спрямованого адипогенного й остеогенного диференціювання. За цими властивостями клітинні популяції, виділені з тимусу, можна віднести до мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин (ММСК) або мезенхімальних стовбурових клітин (МСК). Показано, що всі типи стромальних клітин можуть взаємодіяти з лімфоїдними клітинами, одержаними із різних джерел (тимоцити, спленоцити, клітини лімфатичних вузлів та кісткового мозку). Найбільшу кількість міжклітинних асоціацій вони утворювали з тимоцитами, найменшу - з лімфоїдними клітинами кісткового мозку. Серед диференційованих форм остеогенні клітини утворювали більше міжклітинних асоціацій у порівнянні з адипоцитами. Таким чином, міжклітинні контактні взаємодії між МСК та гемопоетичними клітинами, ймовірно, можуть бути використані як один із нових підходів до ефективної та спрямованої зміни властивостей клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 + Е60*669.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського