РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700659<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivanov Yu. F. 
Modification of structure and surface properties of hypoeutectic silumin by intense pulse electron beams = Модифікація структури та властивостей поверхні доевтектичного силуміну інтенсивними імпульсними електронними пучками методами сучасного фізичного матеріалознавства / Yu. F. Ivanov, V. E. Gromov, S. V. Konovalov, D. V. Zagulyaev, E. A. Petrikova, A. P. Semin // Progress in Physics of Metals. - 2018. - 19, № 2. - С. 195-222. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Виконано аналіз структурно-фазових станів, трибологічних і механічних властивостей доевтектичного силуміну, що піддається електронно-пучковому обробленню (ЕПО) за наступних пара метрів пучка: густина енергії - 10 - 35 Дж/см<^>2, тривалість імпульсу - 10 мкс, кількість імпульсів - 3, частота проходження - 0,3 Гц. У початковому стані структуру силуміну сформовано зернами твердого розчину на основі алюмінію, зернами евтектики, включеннями кремнію й інтерметалідів різної форми та розмірів. ЕПО з густиною енергії у 20 - 35 Дж/см<^>2 призводить до топлення поверхневого шару, розчинення включень кремнію й інтерметалідів, формування структури високошвидкісної коміркової кристалізації, повторного виділення частинок другої фази субмікронанорозмірного діапазону. Середній розмір осередків кристалізації - 0,3 - 0,5 мкм у поверхні опромінення та 0,4 - 0,8 мкм на нижній межі шару з комірчастою структурою. Виконано аналіз градієнтних структурно-фазових станів на глибині до 120 мкм. В шарі, розташованому на глибині понад 15 мкм, виявлено формування субмікронних зерен пластинчастої евтектики. Поперечні розміри пластин евтектики змінюються в межах від 25 нм до 50 нм. Показано, що нанотвердість опроміненого силуміну змінюється немонотонним чином, сягаючи максимального значення, що перевищує твердість вихідного стану в <$Esymbol Ы~4> рази на глибині <$Esymbol Ы~30> мкм. В шарі, прилеглому до поверхні опромінення (тобто розташованому на глибині <$Esymbol Ы~5> мкм), величина твердості перевищує твердість литого силуміну в <$Esymbol Ы~1,6> разу. Надано фізичну інтерпретацію спостережуваних змін структури та властивостей у разі опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.109.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського