РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700567<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумик М. І. 
Онтоморфогенез вічнозелених видів роду Rhododendron L. ex situ / М. І. Шумик, О. В. Клюєнко, О. М. Коркуленко // Інтродукція рослин. - 2018. - № 4. - С. 54-62. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості формування морфологічних структур і механізмів адаптації до нових умов на початкових етапах онтоморфогенезу у вічнозелених видів роду Rhododendron L., інтродукованих у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України (НБС); виявити критичні періоди та лімітуючі чинники на різних етапах розвитку їх сіянців за умов первинної культури. Об'єкт дослідження - інтродуковані у НБС вічнозелені види роду Rhododendron (R. catawbiense Michx., R. dauricum L., R. degronianum Carrie). Дослідження проведено у 2005 - 2017 рр. за умов закритого грунту та на ділянках відділу ландшафтного будівництва НБС за загальноприйнятими методиками з використанням рекомендацій Р. Я. Кондратовича (1981), А. У. Зарубенка (2006), І. М. Кокшеєвої (2009), М. С. Александрової (1986), Л. В. Вегери (2006) та ін. У разі насінного розмноження досліджених вічнозелених видів рододендронів за умов ex situ, за умови забезпечення базових потреб (освітлення, вологості, температурного режиму, кислотності грунту), на початкових етапах онтоморфогенезу не виявлено критичних періодів. Насіння мало високу схожість (65 - 90 %). За умов первинної культури у НБС сіянці досліджених видів здатні витримувати умови відкритого грунту в зимовий період, починаючи з імматурного вікового стану. Молодого генеративного стану сіянці досягають на 3 - 5-й (R. dauricum) та 6 - 7-й (R. catawbiense, R. degronianum) рік. Усі досліджені види формують плоди та дають схоже насіння. Висновки: за забезпечення необхідних умов досліджені види вічнозелених рододендронів успішно адаптуються, проходять усі початкові етапи онтоморфогенезу, імматурні, віргінільні та молоді генеративні особини задовільно витримують умови відкритого грунту, є досить морозостійкими. У первинній культурі в НБС сіянці цвітуть, плодоносять, дають схоже насіння. Досліджені види є перспективними для використання в озелененні, зокрема м. Київ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21Eri + Е50*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського