РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Думич В. 
Сучасна грунтообробна техніка для лісового господарства / В. Думич, М. Мазурак // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 23. - С. 136-141. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - визначення сучасних напрямків розвитку конструкцій грунтообробних машин для лісового господарства на основі аналізу перспективних машин виробництва провідних зарубіжних фірм. Методи досліджень: аналітичні та статистичні дослідження - аналізування інформації у вітчизняних та зарубіжних наукових та виробничих джерелах. У лісових господарства України для обробітку грунту застосовуються лісові плуги. Однак, вони не можуть забезпечити якісного виконання технологічного процесу, а в умовах складного рельєфу місцевості (зазвичай у гірських районах) та низинних заболочених місцях їх застосування неможливе. Лісові плуги також нездатні проводити обробіток грунту на зрубах з великою кількістю пнів і деревних залишків. У скандинавських країнах більша частину грунту в лісовому господарстві обробляється машинами з активним приводом робочих органів. Машини такого типу також набувають поширення в лісових господарствах Польщі, Чехії тощо. Грунтообробні машини з активним приводом робочих органів умовно можна розділити на ротаційні плуги і грунтові фрези. На ринку представлені грунтові фрези виробництва фірм "SLPKrtiny" і "FaoFarLesni technikas.r.o." (Чехія) "ОТL" (Польща), ВАТ "Лідсельмаш" (Білорусь), ДП "ЛІАЦ" (Україна). Фірми "FaoFarLesni technikas.r.o." "ОТL", і, "SeppiM" випускають ротаційні плуги (фрез плуги) та подрібнювачі коріння і грунту. Шведська фірма "Bracke Forest" для обробітку грунту пропонує агрегати, так звані скаріфікатори, які поділяються на два види: дискові розпушувачі та культиватори дискретного мікропідвищення. Висновки: для досягнення задовільних показників якості обробітку грунту у складних умовах лісогосподарських підприємств необхідно застосовувати машини з активним приводом робочих органів. З метою ослаблення імпортозалежності лісового господарства України вітчизняним машинобудівним підприємствам доцільно налагодити виробництво перспективних грунтообробних машин з урахуванням сучасних тенденцій розвитку лісової грунтообробної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П343.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського