РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700174<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Обідін Д. В. 
Метод оцінки мультиструктурного сигналу помилок інерціальних навігаційних систем / Д. В. Обідін, Д. В. Макарчук, О. І. Костенко, Н. О. Мішукова // Системи озброєння і військ. техніка. - 2018. - № 3. - С. 21-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Показано, що навігаційні системи (НС) технічних об'єктів забезпечують вироблення інформації виходячи з призначення об'єкта: обробка вектора навігаційних параметрів (НП), що використовується у подальшому в системах управління рухом, інформація про відхилення об'єкта від заданої точки; інформація про положення об'єкта відносно інших об'єктів тощо. Обгрунтовано, що вимоги до точності визначення НП можуть істотно відрізнятися для різних об'єктів, визначаючи обсяг і складність навігаційного обладнання. Мета роботи - розробка методу оцінки мультиструктурного сигналу помилок інерціальних НС. У випадку інерціальної системи алгоритм роботи має вигляд системи диференціальних рівнянь для вектора НП, що включає до свого складу координати об'єкта та складові швидкості його руху. Для похибок вироблення НП справедливо нелінійне диференціальне рівняння типу, де складовими вектора параметрів є похибки вимірювання прискорень акселерометром і помилки їх кутової орієнтації. При цьому найбільш небезпечними є складові вектора похибок датчиків НС, пов'язані з похибками вироблення у часі НП (їх накоплення). Запропоновано розширити мультиструктурний опис вектора похибок за рахунок врахування неоднозначності вимірювання у послідовні моменти дискретного часу. Один з варіантів спрощення завдання полягає у використанні гаусової апроксимації апостеріорної щільності на кожному кроці дискретного часу. Запропоновано співвідношення фільтра Калмана для кожної з моделей, що дають часткові оцінки похибок і їх коваріації. При цьому формула для обчислення апостеріорних ймовірностей моделей НС утворюють субоптимальний алгоритм фільтрації мультиструктурного сигналу. Важливою особливістю цього алгоритму є те, що часткові оцінки і коваріації не потребують окремого запам'ятовування. Їх можна послідовно (у межах одного кроку дискретного часу) обчислювати за допомогою перебудованого фільтра Калмана та засилати до суматорів осереднення. Додаткове завантаження оперативної пам'яті при реалізації пульсуючого фільтра порівняно з фільтром Калмана пов'язане лише з перерахунком апостеріорних ймовірностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського