РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєв М. О. 
Механічні властивості, фазовий і хімічний склади поверхні стопу ВТ6 після УЗУО в хімічно активних і нейтральному середовищах / М. О. Васильєв, Б. М. Мордюк, Г. І. Прокопенко, С. М. Волошко, Л. Ф. Яценко, Н. І. Хріпта // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2018. - 40, № 8. - С. 1029-1049. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проведено ультразвукове ударне оброблення (УЗУО) титанового стопу ВТ6 в інертному (аргон) та хімічно активних середовищах - на повітрі за кімнатної температури й у рідкому азоті за кріогенних температур. Показано, що інтенсивна пластична деформація поверхні за умов УЗУО сприяє формуванню наноструктури (з розміром структурних елементів <$Ealpha>- і <$Ebeta>-фази у 35 - 53 нм і 27 - 37 нм відповідно) та перебігу механохімічних реакцій окиснення поверхневих шарів стопу ВТ6 на повітрі за кімнатної температури та їх азотування у рідкому азоті. За допомогою методів енергодисперсійного аналізу та рентгенівської дифрактометрії зафіксовано інтенсивне насичення поверхневого шару киснем (до 60 ат.%) з утворенням оксиду TiO2 (рутил) та азотом (до 25 - 65 ат.%) з утворенням нітридів титану TiN та Ti2N. Максимальний ефект зміцнення (зростання мікротвердості утричі) та підвищення зносостійкості (удвічі) поверхні стопу ВТ6 після УЗУО за оптимального режиму оброблення (A = 25 мкм, <$Etau~=~120> с) спостерігається в середовищі рідкого азоту. Обговорено можливі механізми окиснення й азотування поверхневих шарів за умов їх інтенсивної деформації. Показано, що застосування деформаційних методів модифікації поверхні титанових стопів є перспективним напрямом підвищення їх довговічності, зокрема стійкості до зношування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.73 + В371.21в732.8 + В376

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського