РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєв М. О. 
Плазмонна спектроскопія поверхні плівок перехідних металів після низькоенергетичного іонного впливу / М. О. Васильєв, В. М. Колесник, С. І. Сидоренко, С. М. Волошко, В. В. Янчук, А. К. Орлов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2018. - 40, № 7. - С. 919-930. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вперше плазмонну спектроскопію застосовано для аналізу поверхні нанорозмірних плівок перехідних металів. Досліджено моно- та багатошарові системи, одержані за допомогою електронно-променевого методу осадження в надвисокому вакуумі у 10<^>-7 Па. Зразки опромінювалися йонами Ar<^>+ з густиною струму у 5 мкА/см<^>2 й енергією у 600 еВ за доз у <$E2~cdot~10 sup 17> і <$E12~cdot~10 sup 17> йон/см<^>2 та витримувалися в атмосфері атомарно чистого кисню впродовж 24 год. Розраховано усереднені значення енергії поверхневих (Es) і об'ємних (Eb) плазмонів та їх відношення Es/Eb, концентрацію електронів провідності, що беруть участь у плазмових коливаннях, а також відносну зміну міжплощинної відстані. Низькоенергетичний іонний вплив суттєво поліпшує фізико-хімічний стан поверхні зразків, оскільки Es збільшується зі зростанням Eb. Витримка у кисні після іонного бомбардування нівелює зміни концентрації електронів провідності та зменшує прояв ефекту поверхневої релаксації до <$Esymbol @~6> разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 + К663.030.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського