РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коберник В. С. 
Оцінка перспективи використання бурого вугілля на ТЕС України / В. С. Коберник // Проблеми заг. енергетики. - 2018. - № 4. - С. 25-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета статті - визначення перспективи використання бурого вугілля на ТЕС. Для цього проведено порівняння техніко-економічних показників енергоблоків ТЕС з факельним спалюванням кам'яного і бурого вугілля за різними технологіями (надкритичний тиск пари і ультранадкритичний тиск пари) і забезпечують досягнення сучасних норм викидів основних забруднюючих речовин згідно Директиви 2010/75/ЕС. Розрахунки проведені за середньою собівартістю виробленої за життєвий цикл енергії (LCOE), що забезпечує самоокупність джерела виробництва за весь цикл існування. Показник LCOE враховує всі витрати за життєвий цикл. Для проведення розрахунків будівництва нових енергоблоків на теплових електростанціях було використано данні Міжнародного енергетичного агентства і програмно-інформаційний комплекс порівняльної оцінки вартості електричної енергії за життєвий цикл при спалюванні органічного палива в енергетичних установках, розроблений в Інституті загальної енергетики НАН України. Проаналізовано вплив виду і ціни (за формулою "Роттердам+" та без формули) палива на середню вартість електричної енергії за життєвий цикл при впровадженні нових технологій перетворення енергії на ТЕС. Найбільш економічно доцільними з урахуванням характеристик українського кам'яного і бурого вугілля та їх вартості для використання на ТЕС можна вважати пиловугільні енергоблоки надкритичного тиску пари з факельним спалюванням кам'яного вугілля з сіркоочисткою і азотоочисткою. Українське буре вугілля має високу вологість і сірчистість, тому потребує спеціальних технологій термічної переробки. Використання бурого вугілля на ТЕС рекомендується після впровадження на електростанціях установок дроблення і сушіння для покращання його якості (наприклад мікрохвильових).


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського