РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700005<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shlapinskyi V. 
Pokuttia deep fault and its influence on tectonics and the oil- and gas-bearing of the South-Eastern segment of the Carpathians = Покутський глибинний розлом і його вплив на тектоніку і нафтогазоносність південно-східного сегменту Карпат / V. Shlapinskyi // Геодинаміка. - 2018. - № 2. - С. 49-64. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Мета дослідження - аналіз впливу Покутського глибинного розлому на тектоніку та нафтогазоносність південно-східної частини Українських Карпат. Проведено комплексний аналіз геолого-геофізичних матеріалів по цій ділянці. Вплив Покутського глибинного розлому на структуру флішу проявився у Бориславсько-Покутському покриві як серія розривних порушень північно-східної орієнтації на границі Гуцульського і Бойківського сегментів зі зміщенням структур на 10 км по горизонталі і до 1,5 км по вертикалі - лівосторонній скидо-зсув. У Скибовому покриві - це розмив передової його частини у Гуцульському сегменті. У Дуклянсько- Чорногорському покриві та Бітлянсько-Свидовецькому субпокриві (БССП) - це сигмоїдальні вигини їх частин в зоні розлому з амплітудами горизонтальних зміщень до 10 км. У результаті Красношорська і Говерлянська одиниці сполучуються в єдиний субпокрив, а луски БССП значною мірою перекриваються ним і Скупівським субпокривами. Внаслідок постпокривних вертикальних рухів у пліоцен-плейстоцені Гуцульський сегмент був піднесений. Найбільш інтенсивно здіймалася ділянка з Дуклянсько-Чорногорським покривом. З-під нього фрагментарно відслонюються структури БССП. На території Румунії їм структурно відповідають з півночі - луска з олістостромою Слон у нижньоверховинських відкладах олігоцену, а з півдня - тектонічні одиниці Тороклеж і Макла. Покутський розлом зміщує Передкарпатський регіональний мінімум (амплітуда бл. 10 км), а також Ужоцький глибинний розлом, з ознаками правостороннього зсуву. Не помітний вплив Покутського розлому на субмеридіональний Радехівсько-Вікторівський розлом. Місця перетину названих розломів, так звані вузли, за наявності пасток, є сприятливими зонами для концентрації вуглеводнів у промислових масштабах. У світлі нових даних про геологічну будову району підвищується перспективна оцінка виділених раніше структур у флішовому чохлі в районі Ворохти - Ясіні (Лазещинської, Ясінської, Стебнійської і Вороненківської), а також Семаківської і Гринявської, де отримані промислові припливи вуглеводнів. Це зауваження стосується і структур фундаменту Лопушнянської підзони Зовнішної зони Передкарпатського прогину під насувом Карпат. Вперше, з використанням нових геологічних даних, доведено вплив Покутського розлому у зоні його дії у формі лівостороннього скидо-зсуву на структури флішового чохла. Проведено структурну паралелізацію Бітлянсько-Свидовецького субпокриву Кросненського покриву Українських Карпат із тектонічними одиницями Румунських Східних Карпат. Взаємодія цього розлому з Передкарпатським регіональним мінімумом і Ужоцьким глибинним розломом має характер правостороннього зсуву. Ділянки, пов'язані з цими дислокаціями, є перспективними, щодо пошуків скупчень вуглеводнів промислових масштабів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.51 + Д453(45Укр)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського