РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шарипанов А. В. 
Змінна роздільна здатність у зоровому сприйнятті та обробленні зображень / А. В. Шарипанов, В. Г. Калмиков // Мат. машини і системи. - 2018. - № 3. - С. 60-75. - Библиогр.: 24 назв. - укp.

Вже існують методи для обробки зображень, що використовують різні значення роздільної здатності, відомі під загальною назвою "coarse-to-fine". Ідея цих методів полягає в тому, що початковий набір даних переглядається з різною роздільною здатністю для виключення невідповідних або нерелевантних областей зображення на ранніх стадіях обробки. Результат, одержаний у разі "грубої" роздільної здатності, використовується як початкове наближення на наступному кроці за збільшеної роздільної здатності. Тоді розрахунково-складну частину алгоритму буде застосовано на останньому кроці до меншого об'єму даних. Один із варіантів такого підходу - використання модифікації відомого алгоритму, яка реалізує підхід "coarse-to-fine" та придатна для розв'язання конкретного класу задач. У той же час, велика кількість задач розпізнавання зображень, які мають складність NP чи взагалі не можуть бути розв'язані за допомогою традиційних методів, розв'язуються у зоровій системі людини миттєво, а задачі, пов'язані з обробкою відеоряду, - у режимі реального часу. Зокрема, сегментація зображення відбувається на підсвідомому рівні, дуже швидко та без жодних відчутних зусиль, навіть у разі значної кількості завад у полі зору. Тому природним буде звернути увагу на процеси, які супроводжують зорове сприйняття, а саме - на послідовну зміну роздільної здатності зорової системи під час зорового акту, від низької до максимально можливої. Запропоновано огляд сучасного стану за напрямами вивчення та застосування змінної роздільної здатності в кожній з означених дисциплін. Краще розуміння природи зорового сприйняття має стати наступним кроком до розроблення нових ефективних методів обробки візуальної інформації в інформаційних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського