РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697707<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яремчук І. М. 
Інтенсивність окисних процесів та якість сперміїв бугаїв за додавання у розріджувач цитратів мікроелементів / І. М. Яремчук, Ю. В. Боднар, Н. В. Кузьміна, І. М. Петрух, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 88-94. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Для забезпечення збереженості та високої запліднювальної здатності сперміїв доцільно балансувати склад розріджувачів еякулятів за компонентним складом. До таких компонентів належать мікроелементи (Mn2+, Cu2+ і Zn2+), які є ко-факторами ензимів і визначають інтенсивність метаболізму та антиоксидантний захист статевих клітин. При цьому, ефективність дії мікроелементів залежить від форми, в якій вони застосовуються - у вигляді солей чи органічної форми. Тому досліджували вплив органічної форми Mn2+, Cu2+ і Zn2+ у вигляді цитрату на інтенсивність окисних процесів у спермі і виживання сперміїв розріджених лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем еякулятів бугаїв. На підставі результатів досліджень встановлено, що мікроелементи у вигляді цитратів проникають у статеві клітини та здійснюють регулювальний вплив на інтенсивність споживання кисню і відновну здатність сперми, активність сукцинатдегідрогенази та виживання сперміїв у розріджених еякулятах бугаїв. Для балансування складу розріджувача до фізіологічних меж нативних еякулятів, нормалізації окисного метаболізму і забезпечення тривалого виживання сперміїв у середовище розрідження доцільно додавати в 10 - 20 раз нижчі дози Mn-, Cu- і Zn-цитратів, у порівнянні з їх аналогами у вигляді солей. Оптимальними концентраціями за яких нормалізується інтенсивність окисних процесів у розрідженій спермі бугаїв є: 0,01 мг/л Mn-, 0,004 мг/л Cu- і 0,06 мг/л Zn-цитратів. За вказаних концентрацій цитратів мікроелементів виживання сперміїв бугаїв за температури 0 - 4 oC становить 127,2 - 132,0 год. Зростання концентрацій мікроелементів у формі цитратів більше вказаних оптимальних величин призводить до гальмування дихальної активності сперми і нагромадження протонів у позаклітинному середовищі, а за максимальної дози Cu-цитрату (0,4 мг/л) ще й активності сукцинатдегідрогенази та виживання сперміїв (p << 0,05 - 0,001).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського