РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ольштинська О. П. 
Основні напрями досліджень та досягнення у вивченні геології Світового океану та його морів в Інституті геологічних НАУК НАН України / О. П. Ольштинська, О. Ю. Митропольський, С. П. Ольштинський, В. П. Усенко // Геол. журн.. - 2018. - № 4. - С. 108-117. - Бібліогр.: 117 назв. - укp.

Морські геологічні дослідження в Інституті геологічних наук НАН України офіційно розпочались з 1962 р. За 55 років морська геологія стала новим науковим напрямом в Україні і сформувалась у самостійну галузь фундаментальних досліджень. Її розвиток пов'язаний з іменами відомих науковців інституту - Є. Ф. Шнюковим, О. Ю. Митропольським, В. Я. Дідковським, А. Є. Бабинцем, Б. Ф. Зернецьким, В. І. Мельником. Основні напрями наукових робіт упродовж 20 останніх років - комплексні геологічні, седиментологічні, літологічні, геоекологічні, біостратиграфічні, палеонтологічні та палеофаціальні дослідження у Світовому океані, зокрема на шельфі і континентальному схилі Чорного й Азовського морів, у межах морських заповідних зон шельфу, в зоні взаємодії "суходіл-акваторія", а також дослідження приантарктичних морів. Серед найважливіших досягнень цього напряму - виконання багатьох міжнародних та національних наукових програм і проектів фундаментальних досліджень, в тому числі рамкової програми Євросоюзу, виконання Державної програми досліджень України в Антарктиці, створення баз морських геологічних даних та атласів донних відкладів різних районів Світового океану. Відділ сучасного морського седиментогенезу Інституту геологічних наук НАН України сьогодні є однією з небагатьох наукових ланок української науки, яка впродовж останніх десятиліть вивчає седиментаційні процеси в морях і океанах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д54е(4УКР)л2

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського