РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696962<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондратюк Т. 
Мікроскопічні гриби в колекції FCKU ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка - використання в експериментальній науковій діяльності / Т. Кондратюк, Т. Берегова, О. Табурець, Т. Акуленко, Л. Остапченко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 78. - С. 100-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлено дані щодо Колекції живих культур мікроскопічних грибів, яка є частиною колекції "Culture Collection of Fungi at Kyiv University", WDCM 1000 (акронім колекції FCKU). Колекція містить 540 ізолятів мікроскопічних (міцеліальних і дріжджоподібних) грибів, які належать до відділів Zygomycota, Ascomycota, Basidiomycota (дріжджоподібні гриби родів Pseudonadsoniella та Rhodotorula). За кількістю родів і видів мікроскопічних грибів найбільшою у колекції є група Anamorphic fungi. Показано, що колекційні ізоляти мікроскопічних грибів широко використовуються в різних напрямках експериментальних досліджень, які проводяться в ННЦ "Інститут біології та медицини". Охарактеризовано основні напрями та результати багаторічних досліджень із використанням чорних дріжджоподібних грибів Pseudonadsoniella brunnea 470 FCKU, продуцента меланіну. Експериментальні дослідження властивостей меланіну показали, що він проявляє цитопротекторну, стрес-протекторну, антибактеріальну, антиоксидантну, ранозагоювальну дію, що надає змогу розглядати його як перспективну субстанцію для низки лікарських препаратів із численними позитивними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.20 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського