РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696936<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Меркотан К. К. 
Нова симетрія електрослабкого лагранжіану / К. К. Меркотан, Т. М. Зеленцова, Н. О. Чудак, Д. А. Пташинський, В. В. Урбаневич, О. С. Потієнко, В. В. Войтенко, О. Д. Березовський, І. В. Шарф, В. Д. Русов // East Europ. J. of Physics. - 2018. - 5, № 2. - С. 35-48. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми стандартної моделі, пов'язані з введенням електромагнітного поля як лінійної комбінації полів, на яких реалізуються представлення різних калібрувальних груп. Звернено увагу на те що в будь-якій моделі з калібрувальними полями, генератори, які входять до коваріантних похідних, можуть бути задані лише з точністю до переходу до еквівалентного представлення. Запропоновано вважати, що динамічні моделі з еквівалентними представленнями генераторів повинні бути фізично еквівалентними. Це означає вимогу симетрії лагранжіану відносно переходу від одного з еквівалентних представлень генераторів до іншого. Зокрема, в лагранжіані стандартної моделі маємо підвищувальний і понижувальний генератори групи SU(2). Закон групового множення визначає лише модулі матричних елементів цих генераторів, в той час як аргументи залишаються невизначеними. Невизначеність розглянуто як локальну. В різних точках простору-часу генератори можуть задаватися в різних еквівалентних представленнях. Компенсація невизначених аргументів матричних елементів генераторів групи SU(2) може бути проведена за допомогою локального U(1)-перетворення з введенням відповідного калібрувального поля, яке може розглядатися як електромагнітне. Проаналізовано переваги такого введення електромагнітного поля у порівнянні з методом, використаним у стандартній моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського