РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спринчук Н. А. 
Вміст есенціальних мікроелементів в плазмі крові дітей із синдромом біологічно неактивного гормона росту / Н. А. Спринчук, В. Г. Пахомова, О. В. Большова // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 6. - С. 549-554. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності лікування дітей і підлітків із синдромом біологічно неактивного гормона росту (СБНГР) на основі вивчення вмісту есенціальних мікроелементів (ЕМ) у плазмі крові. В дослідження було включено 206 дітей і підлітків з різними формами низькорослості. Діти, хворі на СБНГР, увійшли до групи з 29 осіб (14,08 %): 21 хлопчик (72,41 %) і 8 дівчаток (27,59 %), відставання у зрості яких становило від -2,0 до -4,6 SD. Середній вік дітей - 9,01 +- 0,60 року. Діагноз СБНГР підтверджено наявністю нормальних/підвищених показників гормона росту (ГР) на тлі проведення стимуляційних тестів, різким зниженням рівня інсуліноподібного фактора росту 1 (ІФР-1) та позитивною пробою на чутливість до ГР. Мікроелементний статус оцінювали шляхом визначення рівнів ЕМ (цинку, селену, марганцю, хрому, міді) у плазмі крові за методом рентгенофлуоресцентної спектрометрії за допомогою спектрометра ElvaX-med (Україна). Рівні ІФР-1 у плазмі крові визначали з застосуванням імунорадіометричного методу за допомогою стандартних наборів IRMA IGF-1 (Immunotechі kit, Чеська Республіка). В групі дітей з СБНГР рівень цинку становив 0,57 +- 0,04 мкг/мл, селену - 0,05 +- 0,01 мкг/мл, що вірогідно нижче, ніж у загальній групі дітей з низькорослістю (p << 0,001 та p << 0,05 відповідно). Середні рівні хрому та міді у плазмі крові були зниженими у порівнянні з показниками дітей з іншими формами низькорослості й становили 0,040 +- 0,003 мкг/мл і 0,79 +- 0,05 мкг/мл відповідно, та були вірогідно нижчими, ніж у дітей контрольної групи (p << 0,001). Середній рівень марганцю у плазмі крові становив 0,06 +- 0,02 мкг/мл, що дещо нижче, ніж у контрольній групі, але невірогідно (p >> 0,01). Висновки: у пацієнтів із СБНГР встановлено вірогідне зниження рівнів цинку, селену, хрому та міді у плазмі крові. Отже до комплексу обстеження дітей з низькорослістю доцільно включати визначення рівнів ЕМ. У разі виявлення знижених рівнів ЕМ рекомендовано комбіноване лікування препаратами рекомбінантного ГР та такими, які містять відповідні ЕМ, що значно підвищує ефективність ріст-корегуючої терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.100.233 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського