РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Miedviedieva N. 
Studying the effect of the combined technology on durability of the shaft-type parts / N. Miedviedieva, M. Levytsky, V. Sukhenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/12. - С. 14-22. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Відновлення деталей типу "вал" за одночасного підвищення їх ресурсу - важливий резерв розвитку та підвищення ефективності ремонтного виробництва. Підвищення зносостійкості та довговічності деталей сільськогосподарської техніки і машин є пріоритетним напрямком сучасного машинобудування. З цією метою виконано аналіз і розглянуто процес електроконтактного зміцнення напилених зносостійких покриттів (ЗСП) деталей типу "вал". Проведено експериментальні дослідження фізико-механічних властивостей (ФМВ) ЗСП, одержаних комбінованою технологією. Встановлено залежності міцності зчеплення, пористості напилених ЗСП від струму та тиску процесу електроконтактного зміцнення. Зі збільшенням тиску зміцнення до 30 - 40 МПа і сили струму до 14 - 16 кА спостерігається зростання міцності зчеплення напиленого покриття до 180 - 220 МПа та зниження пористості до 2 - 5 %. Зносостійкість покриттів, одержаних за комбінованою технологією, у всьому діапазоні досліджених навантажень і швидкостей виявилася вищою, ніж у покриттів, одержаних окремо за класичними технологіями газополуменевого та електродугового напилення. Найвищі показники зносостійкості виявлено у покриття з матеріалу ФМІ-2, одержаного комбінованою технологією. Дослідження втомної міцності зміцнених деталей показали, що покриття, отримані комбінованою технологією, підвищили межу витривалості деталей, відновлених напиленням, на 20 %, а деталей без покриттів - на 50 %. Проведено порівняльну оцінку ФМВ і експлуатаційних властивостей покриттів, одержаних електродуговим, газополуменевим напиленням і комбінованою технологією. Встановлено, що застосування електроконтактного зміцнення напилених ЗСП за тиску 20 - 40 МПа, сили струму 11 - 16 кА, тривалості імпульсів струму і пауз 0,02 - 0,04 с, значно підвищилися їх ФМВ та експлуатаційні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського