РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696151<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shishkin A. 
Study of the effect of micellar catalysis on the strength of alkaline reactive powder concrete / A. Shishkin, A. Shishkina // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/6. - С. 46-51. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

За певних умов підвищення швидкості гідратації в'яжучої речовини сприяє підвищенню міцності бетону при стиску. Особливо це стосується реакційних порошкових бетонів (РПБ). Вивчено вплив поверхнево-активних речовин (ПАР), здатних утворювати міцели, на швидкість формування та кінцеву величину міцності за стиску лужних РПБ. Особливістю досліджень було вивчення одночасного впливу ПАР, які утворюють міцели, та реакційного порошку або заповнювача на зміну міцності бетонів. Встановлено, що означені міцелярні розчини та реакційні порошки змінюють характер формування міцності лужних РПБ. Збільшується швидкість формування міцності у початкові терміни за рахунок міцелярного каталізу гідратації доменного гранульованого шлаку, та зберігається підвищена їх міцність за стиску на пізніх стадіях твердіння. Міцність лужних РПБ за застосування ПАР, спроможних утворювати міцели, досягає 260 % від міцності таких бетонів без добавок. Доведено, що для управління процесами тужавіння в'яжучої речовини, яка складається з доменного гранульованого шлаку та лужного компоненту, та формування міцності одержаного штучного каменя можна використовувати міцелярний каталіз. За рахунок цього зменшується час, для досягнення проектної міцності бетону, та підвищується абсолютна величина міцності за стиску таких бетонів віком 28 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106 + Н331.006

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського