РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696150<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pozniak O. 
Research into structure formation and properties of the fiber-reinforced aerated concrete obtained by the non-autoclaved hardening / O. Pozniak, M. Sanytsky, I. Zavadsky, S. Braichenko, A. Melnyk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/6. - С. 39-46. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Досліджено вплив співвідношення цемент:зола винесення та температури води замішування на властивості газобетонних сумішей і газобетонів. Встановлено, що раціональним цементнозольним співвідношенням є 1:1, а температура води замішування 40 <^>oC. Експериментальними дослідженнями підтверджено, що за рахунок введення відходів переробки солі та метакаоліну, до складу в'яжучих композицій, відбувається утворення замість метастабільних гексагональних гідроалюмінатів кальцію стійких сполук у структурі міжпорових перегородок типу гідрокалюміту і гідрокарбоалюмінату. Завдяки цьому стало можливим направлене структуроутворення міжпорових перегородок неавтоклавного газобетону, що призводить до підвищення щільності перегородок і міцності газобетону. Показано, що введення поліпропіленової фібри в склад газобетону не впливає на кінетику спучування газобетонного масиву. Однак за введення поліпропіленової фібри міцність газобетону на основі модифікованої в'яжучої композиції, що містить метакаолін, зростає на 47 %, модифікованої в'яжучої композиції, що містить карбонатвмісні відходи на 32 %. Для класу газобетонів В1,5 - В2 за середньої густини в межах 615 - 625 кг/м<^>3 розрахунковий коефіцієнт теплопровідності становить 0,16 Вт/(м-К), що надає можливість зменшити теплові втрати через зовнішні огороджувальні конструкції. Таким чином, є підстави стверджувати про можливість направленого регулювання процесів формування міцної структури міжпорових перегородок шляхом використання модифікованих в'яжучих композицій, що містять додаткові цементуючі матеріали. Використання поліпропіленової фібри забезпечує армування ніздрюватобетонного масиву, створюючи міцний структурний каркас міжпорових перегородок, що забезпечує зростання міцності неавтоклавного газобетону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського