РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695817<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Jakubiak M. 
Humanistic aspects of education of engineers upon the example of Warsaw University of Technology = Гуманістичні аспекти освіти інженерів на прикладі Варшавського Технологічного Університету / M. Jakubiak // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2016. - № 1. - С. 60-67. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Розглянуто питання збагачення навчального процесу технічних вишів гуманістичними елементами, пов'язаними, перш за все, з культурою. Технічний прогрес і глобалізація призводять до яскраво вираженої вузької спеціалізації вишів, що в свою чергу є причиною технократичного підходу до проектування і виробництва товарів народного споживання, а також до будівництва і міського планування. Впровадження в навчальний процес технічних вишів предметів, пов'язаних з соціологією, є одним з інструментів попередження цього явища. Ефективним способом розв'язання даної проблеми є також популяризація так званої альтернативної діяльності в студентському середовищі, завдання якої полягає у сприянні всьому, що якимось чином пов'язано з питаннями культури. Визначення і загальна характеристика альтернативної діяльності наведені в тематичному дослідженні, проведеному у Варшавській Політехніці. Цей найстаріший в країні політехнічний виш ініціював поширення гуманістичних знань як в формі регулярних занять, так і за допомогою організації та просування різної творчої і художньої активності студентів, яка містить елементи альтернативної діяльності. Представлені рішення, досягнення та досвід в даній сфері варто популяризувати. Приклад Варшавської Політехніки переконливо свідчить про потужний потенціал технічних вишів. Правильне використання даного потенціалу дозволить майбутнім інженерам здобувати вищу технічну освіту в комплексі з глибокими гуманістичними знаннями, в тому числі в галузі культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР) + Ж.р(4ПОЛ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського