РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов Ю. В. 
Моделювання процесів вилучення CO2 і H2S з біогазу з використанням амінової та водної абсорбції / Ю. В. Іванов, О. І. П'ятничко, Г. В. Жук, Л. Р. Онопа, С. П. Крушневич, О. В. Вербовський // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 4. - С. 11-22. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проведено дослідження технологічних схем виробництва біометану з біогазу з використанням найбільш розповсюджених амінових та водних абсорбційних процесів вилучення діоксиду вуглецю та сірководню з біогазу. З використанням програмного моделювання для амінового процесу запропоновано ефективний абсорбент МДЕАмод - водний розчин метілдіетаноламіну та моноетаноламіну. Даний абсорбент може бути ефективно застосований для різного складу біогазу та для діапазону тиску від атмосферного до 0,28 МПа. При цьому теплове навантаження ребойлера десорбера менше у 1,5 - 4 рази у порівнянні з використанням розчинів моноетаноламіну. Порівняння енергетичних витрат на виробництво біометану з використанням амінової та водної технологій показує, що з урахуванням більшого виходу біометану в аміновому процесі на 8 - 15 %, ніж за водної абсорбції (втрати CH4 за рахунок розчинення у H2O), та використання цієї різниці для нагрівання ребойлера амінового десорбера ці витрати співмірні. У разі потреби виробництва діоксиду вуглецю як товарного продукту аміновий процес має перевагу, тому що одержаний в цьому процесі CO2 має концентрацію до 98 проти 80 % у разі застосування водної абсорбції. Одержані результати моделювання амінового та водного процесів вилучення CO2 та H2S можуть бути використані в технологіях очищення біогазу та виробництва біометану і аналога природного газу, а також діоксиду вуглецю як товарного продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65 + Л535.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського