РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695189<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Хронотропна недостатність як патофізіологічний механізм зниження толерантності до фізичного навантаження у хворих з артеріальною гіпертензією та клінічними ознаками серцевої недостатності зі збереженою фракцією викиду лівого шлуночка / К. М. Амосова, О. В. Василенко, Ю. В. Руденко, А. В. Безродний, Г. В. Мостбауер, К. І. Черняєва, К. П. Лазарєва, І. В. Прудкий, І. І. Бурлаченко, Ю. О. Сиченко, А. В. Саблін, Н. В. Мельніченко // Сімейна медицина. - 2018. - № 4. - С. 74-79. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення внеску хронотропної недостатності (ХН) як одного з механізмів зниження толерантності до фізичного навантаження (ФН) у хворих із серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду (СНР ФВ) лівого шлуночка (ЛШ). У проспективне дослідження було послідовно залучено 39 хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) у поєднанні з клінічними симптомами й ознаками серцевої недостатності (СН), ФВ ЛШ <$Esymbol У~50~%> і ознаками ДД за даними допплерЕхоКГ, а також 30 хворих із СН і ФВ ЛШ 40 - 49 %. Хворим проводили визначення рівня ІЧ-термінального фрагмента попередника мозкового натрійуретичного пептиду (NTproBNP), крім стандартних лабораторних показників. Швидкість поширення пульсової хвилі (каротидно-феморальної) і показники гемодинаміки визначали за допомогою апланаційної тонометрії. За допомогою ЕхоКГ визначали стандартні показники і проводили діастолічний стрес-тест під час визначення показника E/e' у межах 9 - 13 у.о. З урахуванням рівня NTproBNP і ФВ ЛШ хворих було розподілено на 3 групи. До групи 1 з рівнем NTproBNP << 125 пг/мл увійшли 11 осіб, до групи 2 (NTproBNP <$Esymbol У~125> пг/мл) - 28, до групи 3 - 30 пацієнтів. За результатами тесту з ДФН 72,7 % пацієнтів групи 1 досягали субмаксимального ЧСС у порівнянні з 39,2 % у групі 2 і 10 % у групі 3 (p << 0,05 і p << 0,01). Час роботи і виконане навантаження у пацієнтів групи 1 перевищували такі в групах 2 і 3 (p << 0,05 і p << 0,01). Під час оцінювання ЧСС на проміжному етапі (50 Вт) зазначали статистичну різницю між пацієнтами групи 1 і 2 (p << 0,01). ХР і подвійний добуток на піку ФН у пацієнтів групи 1 перевищували такий у пацієнтів групи 2 і 3 (p << 0,01). За результатами кореляційного аналізу, ці показники у пацієнтів групи 2 прямопропорційно корелювали з виконаним навантаженням (r = 0,665; p << 0,01 і r = 0,665; p << 0,02) і часом навантаження (r = 0,587; p << 0,01 і r = 0,477; p << 0,01), а DT; з часом виконаної роботи (r = 0,435; p << 0,01). E/e' у разі ФН зворотньопропорційно корелював з виконаним навантаженням (r = -0,419; p << 0,01). Заключення: у пацієнтів з АГ ознаками СН і збереженою ФВ ЛШ з рівнем NTproBNP <$Esymbol У~125> пг/мл величина хронотропного резерву і подвійного добутку на піку ФН менші ніж у таких з рівнем NTproBNP << 125 пг/мл у порівнянні з показниками у пацієнтів з СН з проміжною (40 - 49 %) ФВ ЛШ. У пацієнтів з АГ, ознаками СН і збереженою ФВ ЛШ з рівнем NTproBNP <$Esymbol У~125> пг/мл величина хронотропного резерву і подвійного добутку на піку ФН прямо пропорційно корелюють з виконаним навантаженням і часом роботи, а E/e' за ФН зворотньопропорційно корелює з виконаним навантаженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.09 + Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського