РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694159<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Anufriev N. I. 
Modern trends of legal development of the banking system of Central-Eastern European countries = Сучасні тенденції правового розвитку банківської системи країн Центрально-Східної Європи / N. I. Anufriev, Yu. A. Dorokhina, N. N. Kurko, I. V. Chaplay // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 3. - С. 46-53. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено, що важливим науково-практичним завданням сучасного етапу розвитку світової цивілізації є глобалізація всіх сфер суспільного життя - культурної, інформаційної, економічної. Однією зі складових частин глобалізації економіки та одним із найвищих етапів глобалізації є глобалізація світової банківської системи. Банківський сектор - один із ключових чинників забезпечення стабільного економічного розвитку країни. Прозорість, надійність, стійкість до фінансово-економічних потрясінь, високий ступінь довіри вкладчиків - характерні ознаки банківських систем країн із розвиненою економікою. Визначено, що банки слід розглядати як важливу складову частину бізнесу, ділового світу. Вони акумулюють грошові кошти, надають кредити, проводять грошові розрахунки, емітують в обіг грошові знаки, обслуговують ринки цінних паперів, надають різноманітні економічні послуги. Банківська справа у країнах Центрально-Східної Європи виникла і розвивалася на базі капіталу, який приносив відсотки. Ще за формування первіснообщинного ладу використовувався лихварський капітал. Багаті представники верхівки влади давали в борг кошти. Розвиток лихварського капіталу і поклав початок банківської справи. У давнину існували деякі установи, які виконували функції банків. В історичній літературі є вказівки на те, що банки функціонували в Польщі, Чехії. Вони виконували різноманітні операції - від комісійних операцій із купівлі, продажу і платежів за рахунок клієнтів до видачі кредитів і виступали поручителями і довіреними особами у ході здійснення різних актів і угод. Таким чином, витоки сучасної банківської справи можна бачити в діяльності банків в давнину. Відзначено, що до кінця XIX - початку XX ст. у країнах Центрально-Східної Європи сформувалася багатоланкова кредитна система. Державні і приватні банки обслуговували в основному великих позичальників; кредитні потреби ж дрібних клієнтів були у віданні розгалуженої системи здобувачів дрібного кредиту, ресурсна база якої формувалася, у тому числі, за рахунок коштів державного банку. Модель функціонування кредитної системи знаходить своє відображення і на сучасному етапі розвитку як найбільш є відповідною потребам усіх категорій позичальників, адекватною перехідному типу економіки і яка найбільше сприяє економічному розвиткові країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.10-96 + Х839(4УКР)921.230.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського