РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693647<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рогожа М. М. 
"Розмови про сільське хазяйство" Є. Чикаленка як джерело в контексті "матеріальної тканини нашої історії" / М. М. Рогожа // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 127-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наявний інтелектуальний спадок видатного громадського діяча, мецената та публіциста Євгена Харлампійовича Чикаленка (1861 - 1929) дозволив провести контекст-аналіз оригінального за змістом та формою оприлюднення видання "Розмова про сільське хазяйство" (1897, Одеса, перевидання в 1910 - 1912, Санкт-Петербург) у п'яти книжках. Воно підготовлене на основі власного досвіду господарювання у формі діалогу із співбесідником. Підкреслено, що "Розмови..." за своїм значенням вийшли за межі аграрного сектору, набули загальноісторичного значення, оскільки виявляли популяризаторську та просвітницьку домінанти внутрішньої сутності Є. Чикаленка; його бажання допомогти своєму народу не тільки матеріально, але й думкою, порадою та дією. Водночас, вони сприйняті як конструктивне та продуктивне джерело з історії України, відомостей про розвиток економіки, шляхи сполучення, якими вивозили зерно та іншу сільгосппродукцію на експорт. Ввозилися високопродуктивні породи коней, великої рогатої худоби, овець і свиней, а також сорти рослин. У підсумку варто підкреслити, що "Розмови..." сприйняті як джерело відомостей про "матеріальну тканину нашої історії".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)571-2 + У03(4УКР)503.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського