РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прийдун С. В. 
Особливості та проблеми становлення України як суб'єкта нової системи міжнародних відносин / С. В. Прийдун // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 65-73. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Здійснено спробу окреслити особливості та проблеми суб'єктивізації України в міжнародних відносинах у контексті становлення постбіполярної системи, зумовленої розпадом СРСР. Розглянуто міжнародну правосуб'єктність як формування та реалізацію незалежного зовнішньо-політичного курсу держави, спрямованого на захист національних інтересів та унеможливлення прийняття політичних рішень, які б стосувались безпосередньо суб'єкта міжнародних відносин та не були попередньо узгоджені з ним. Проаналізовано внутрішньо і зовнішньополітичні чинники становлення України як суб'єкта міжнародних відносин та доведено, що ключовий вплив на процес становлення міжнародної правосуб'єктності України зумовлений специфікою транзиту УРСР в незалежну Україну, а саме, наслідками серії неформальних компромісів між націонал-демократами та партійною номенклатурою. Висвітлено ментальну неготовність українського населення до радикального розриву з радянським минулим, що призвело до консервації радянських методів та принципів державного управління, а відтак, і неготовності до реалізації активного самостійного зовнішньополітичного курсу. Окреслено головні геополітичні перешкоди легітимізації України на міжнародній арені, неготовність Заходу до розпаду СРСР та реалізація політики на збереження єдиної ядерної держави. Доведено взаємозалежність між ядерним роззброєнням України та її легітимізацією як незалежної держави. Закцентовано увагу на російському чиннику у процесі суб'єктивізації, потужному інформаційному, економічному та політичному тиску на Київ з метою інтеграції України у геополітичні проекти, спрямовані на збереження монопольного лідерства Москви на пострадянському просторі та дискредитації самої ідеї української державності. Відзначено роль Києва в унеможливленні трансформації СНД у наддержавну структуру. Підсумовує, що процес становлення України як суб'єкта міжнародних процесів не завершився, а триває, наша держава суб'єктивізується в контексті протидії російській агресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР),03 + Ф69(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського