РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000692732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vinychuk S. M. 
Cerebrospinal and commissural diaschisis in acute stroke patients: case study = Цереброспінальний та комісуральний діашиз у пацієнтів iз гострим інсультом: аналіз клінічних випадків / S. M. Vinychuk, O. Ye. Fartushna // Междунар. неврол. журн.. - 2018. - № 5. - С. 20-25. - Бібліогр.: 56 назв. - англ.

Інсульт залишається другою основною причиною інвалідності та смертності з найвищими показниками захворюваності та летальності в країнах Східної Європі порівняно з Західною Європою та США. Раннє відновлення неврологічних функцій після інсульту пов'язане з реорганізацією в моторних і премоторних ділянках кори головного мозку та пояснюється феноменом діашизу. На сьогодні опубліковано недостатньо проспективних досліджень щодо клінічного аналізу та порівняння різних варіантів церебрального діашизу, особливо в пацієнтів iз гострим ішемічним інсультом. Мета роботи - динамічний аналіз клінічних проявів цереброспінального та коміссурального варіантів церебрального діашизу в пацієнтів iз гострим ішемічним інсультом на основі презентації клінічних випадків. Проведено проспективне госпітальне когортне дослідження хворих на гострий інсульт (n = 124), якi надійшли до відділення цереброваскулярних захворювань Університетської лікарні (Олександрівська клінічна лікарня, м. Київ, Україна) протягом перших 24 годин після розвитку інсульту. Під час госпіталізації всі пацієнти пройшли комплексне клініко-неврологічне, лабораторне, ультразвукове та нейровізуалізаційне обстеження. Серед 124 обстежених iз гострим інсультом церебральний діашиз було діагностовано в 26 пацієнтів (цереброспінальний (n = 22) та комісуральний (n = 4)). Проведено клінічний аналіз проявів мозкового діашизу. Описано специфічні неврологічні зміни за територіальних інфарктів мозку та дзеркальних інсультів, викликаних діашизом. Висновки: семіотика гострого церебрального інсульту визначається не тільки первинним інфарктом мозку, але й діашизом, що обумовлює більш серйозний неврологічний дефіцит. Церебральний діашиз пов'язаний з розвитком дзеркальних інфарктів мозку, пригніченням сухожилкових та періостальних рефлексів, атонією м'язів кінцівок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського