РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голяновський О. В. 
Ведення вагітності та розродження жінок на тлі гострого панкреатиту / О. В. Голяновський, Я. П. Фелештинський, Т. П. Павлів, Д. О. Гончаренко // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 76-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Частота гострого панкреатиту (ГП) під час вагітності становить від 1:1000 до 1:10 000 пологів. Біліарний панкреатит ускладнює від 1:1500 до 1:3300 вагітностей. Розвиток ускладнень перебігу вагітності та пологів пов'язаний із труднощами діагностики панкреатиту, пізнім встановленням діагнозу та невизначеністю лікувальної тактики. Мета дослідження - вдосконалення ранньої діагностики та комплексного лікування ГП у вагітних із метою зменшення показників ускладнень з боку матері та плода/новонародженого. Проаналізовано результати діагностики та комплексного лікування 123 вагітних у термінах 16 - 38 тиж гестації. Основна група (I) - 61 вагітна з ГП, які перебували на лікуванні у період з 2012 до 2018 р. і у яких застосовували розроблений діагностично-лікувальний алгоритм (ДЛА); група порівняння (II) - 62 вагітні, які перебували на лікуванні у період з 2006 до 2012 р. і у яких використовували традиційні методи лікування та діагностики. В основній групі за застосування ДЛА у 100 % випадків виявлено ГП на ранній стадії захворювання, що надало змогу отримати ефект від консервативної терапії у 27 вагітних, а у 31 - із використанням розродження та хірургічних втручань, а також уникнути післяопераційної летальності, тоді як у групі порівняння ефект від консервативного лікування досягнуто лише у 21 випадку, а летальність становила 1 випадок на тлі панкреонекрозу та інфекційних ускладнень. У групі порівняння у 26 пацієнток цей діагноз встановлено лшие на 8 +- 2,1 доби від початку захворювання. Зроблено висновки, що застосування комплексного ДЛА у порівнянні з традиційними методами надає можливість діагностувати ГП у вагітних на ранній стадії, зменшити число ускладнень та знизити летальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41 + Р716.226.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського