РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шеремета Р. З. 
Оцінка лікувального та профілактичного потенціалу препарату Канефрон Н у лікуванні гестаційного пієлонефриту у вагітних / Р. З. Шеремета, М. Є. Сабадаш, О. В. Шуляк // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 62-66. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Гестаційний пієлонефрит (ГП) - одне з найчастіших і серйозних захворювань середини та другої половини вагітності, яке ускладнює близько 6 % вагітностей і є однією з провідних причин неакушерської допологової госпіталізації. Мета дослідження - покращання лікування ГП за допомогою фітопрепарату канефрон Н. Наведено дані відкритого, багатоцентрового, проспективного, порівняльного (у паралельних групах) дослідження за участю 60 вагітних із діагнозом ГП, які були розподілені на дві групи по 30 пацієнток. Пацієнтки основної групи (ОГ) отримували антибактеріальну терапію (АБТ) протягом 7 діб + лікування препаратом канефрон н у стандартних дозах протягом З міс. Пацієнтки групи порівняння (ГрП) отримували лише АБТ протягом 7 діб. Середній вік вагітних на момент встановлення діагнозу становив 23 +- 6,23 року, у 39 жінок це була перша вагітність. Найбільш поширеними скаргами під час госпіталізації до стаціонару були: біль у попереку (96,2 %), дизурія (70,2 %), підвищення температури тіла понад 38 <^>oC (64,4 %). Лейкоцитурія та бактеріурія були виявлені у всіх 100 % випадків із переважанням E. coli у 84,2 % випадків. На 30-у добу в ОГ у пацієнток із ГП бактеріурія була виявлена у 2/30 пацієнток, а в КГ - у 5/30 (16, 7 %) пацієнток (р 1:2 << 0,05); на 60-й день в основній групі - у 2/30 (6,67 %), у контрольній групі (КГ) - у 8/30, відповідно на 90 день - у 3/30 і 10 відповідно. Рецидив захворювання спостерігався в 1 із 30 пацієнток ОГ та у 3 із 30 пацієнток КГ протягом періоду спостереження. Застосування фітопрепарату канефрон Н у вагітних із ГП продемонструвало його високу ефективність і безсумнівний лікувально-профілактичний ефект, хорошу переносимість та зниження частоти рецидивів захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського