РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тимурзиев А. И. 
Альтернативы "сланцевого" сценария развития ТЭК России на основе глубинной парадигмы нефтегазовой геологии / А. И. Тимурзиев // Геофиз. журн.. - 2018. - 40, № 4. - С. 133-154. - Библиогр.: 152 назв. - рус.

Обговорено стан і шляхи розв'язання основних проблем сучасної нафтогазової геології у галузі поповнення ресурсів вуглеводневої сировини і пошуків покладів нафти і газу. Розглянуто питання ефективності, стратегії і методології пошуків нафти і газу, що розв'язуються з часів нафтової лихоманки XIX ст. на підставі панівної гіпотези осадово-міграційного походження нафти. Показано кризовий стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу Росії, пов'язаного з освоєнням арктичного шельфу і важковидобувних ресурсів "сланцевої нафти". Наведено альтернативи "сланцевому сценарію" розвитку паливно-енергетичного комплексу Росії. Вони зводяться до необхідності зміни осадово-міграційної парадигми нафтогазової геології, що грунтувалась на теорії органічного (біогенного) походження нафти і газу й вичерпала свій ресурс розвитку, на її антагоністично-альтернативну глибинну парадигму на засадах теорії неорганічного (мінерального), абіогенно-мантійного походження вуглеводнів. У межах розвитку ідей великих учених-просвітителів XX ст. Кудрявцева - Порфир'єва - Кропоткіна в Росії з 2011 р. відбувається наукова революція щодо зміни органічної парадигми нафтогазової геології на глибинну. Реалізують проект "Глибинна нафта", який розглядає здійснення на практиці ідей глибинної парадигми, заснованої на теорії неорганічного (мінерального), абіогенно-мантійного походження вуглеводнів, як концепції мінімізації негативних наслідків західних санкційних обмежень у галузі паливно-енергетичного коплексу Росії за рахунок випереджаючого зростання ресурсної бази та стабілізації видобутку нафти від можливого її падіння на територіях господарської діяльності нафтових компаній Росії, що працюють у "старих районах" нафтовидобутку європейської частини країни, Західного Сибіру та інших традиційних і нових районах нафтогазовидобутку. Наведено відомості про проект "Глибинна нафта" і його інформаційне забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського