РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибалка О. І. 
Gpc-B1 (NAM-B1) ген як новий генетичний ресурс у селекції пшениці на підвищення вмісту білка в зерні та мікроелементів / О. І. Рибалка, Б. В. Моргун, С. С. Поліщук // Физиология растений и генетика. - 2018. - 50, № 4. - С. 279-298. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Підвищення вмісту білка в зерні пшениці залишається одним із стратегічних завдань сучасної селекції. Однак вміст білка в зерні є складною полігенно детермінованою ознакою, значною мірою залежною від агрокліматичних умов вирощування і, як наслідок, складно контрольованою і керованою у процесі селекції. У дикорослої пшениці двозернянки T. turgidum ssp. dicoccoides із національних фондів зародкової плазми Ізраїлю у хромосомі 6B ідентифіковано ген дикого типу Gpc-B1 (grain protein concentration), який значно підвищує вміст протеїну в зерні і водночас кількох ключових мікроелементів унаслідок пришвидшення фізіологічного старіння рослин та ефективнішої ремобілізації азоту з вегетативних органів у зерно. Ген Gpc-B1 чинить мінорні негативні ефекти на деякі структурні елементи врожаю (маса зернівки і натура), не знижуючи при цьому врожаю зерна per ce. Ген Gpc-B1 клоновано і детально досліджено як за молекулярною структурою, так і за функціональністю. У процесі серії експериментів, виконаних у різних країнах світу на різному генетичному фоні та за контрастних умов вирощування, доведено високу ефективність використання гена Gpc-B1 у селекційних програмах з метою підвищення вмісту білка і ключових мікроелементів у зерні, поліпшення його технологічної і споживчої цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського