РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pelin Gunc Ergonul 
Effects of different holding types and times on quality attributes of oil obtained from olives belonging to Akhisar Region, Turkey = Вплив сорту і часу зберігання оливок, вирощених у Ахісарському регіоні, Туреччина, на якісні показники оливкової олії / Pelin Gunc Ergonul, Tuba Goldeli // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 1. - С. 22-40. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Проведено дослідження з метою визначення впливу різних сортів і часу зберігання оливок на якісні показники олії, отриманої екстрагуванням за допомогою системи Абенкор. Матеріалами досліджень були сорти оливок Едреміт та Услу, які широко вирощуються в районі Ахісара. Ці сорти оливок зберігались у пластикових коробках або нейлонових мішках. Очікуючи 0, 7, 14, 21 день, олію екстрагували на 0, 7, 14, 21 день за допомогою системи Аберкон. В зразках оливкової олії визначалися вільні жирні кислоти, перекисне число, значення ультрафіолетового поглинання (для 232 і 270 нм), кількість опроміненого фенолу, показник заломлення, вміст загального вмісту хлорофілу та каротиноїду, складу жирних кислот і колірних значень. Оцінювалися окислювальна стабільність та органолептичні властивості оливкових олій. Втрачалася якість зразків, особливо сорту Услу під час зберігання у мішках. Загальний вміст фенолу у оливкових оліях надмірно зменшувався протягом часу проведення обох типів зразків, хоча більшість хімічних параметрів відповідали встановленим вимогам. Зміна вмісту хлорофілу та каротиноїдів складала відповідно від 0,7 до 8,69 мг/кг і від 0,7 до 3,44 мг/кг для оливкової олії з Едреміту і від 0,93 до 2,17 мг/кг та від 0,96 до 1,49 мг/кг для Услу. Олеїнова кислота (С18:1), лінолеві (С18:2), пальмітинові (С16:0) і стеаринові (С18:0) кислоти виявлено переважними жирними кислотами у всіх зразках. Зразки олії, отримані з сорту Едреміт у перший та 7-й дні періоду зберігання у мішках, були класифіковані як екстра чиста оливкова олія. Також, олія, отримана з сорту Uslu в перший день проведення періоду, своїми органолептичними показниками класифікувалася як екстра чиста. У той час як інші зразки були класифіковані як чиста оливкова олія. Початковий індукційний період оливкових олій Едреміт та Услу був 3,9 і 3,8 год. Для сорту Услу спостерігалося його зниження протягом періоду витримування до 21-го дня, а для Едреміту зниження не спостерігалося. Зроблено висновок, що хімічні показники, проаналізовані у різних зразках, знаходяться у дозволених межах, але змінюються протягом періоду зберігання та залежно від сорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + Л782.125-106 + П286-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського