РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690666<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косторнов А. Г. 
Взаємодія структурних складових композиційного матеріалу на основі титану у вакуумі при температурі 1150 oC / А. Г. Косторнов, О. І. Фущич, Т. М. Чевичелова // Порошкова металургія. - 2018. - № 3/4. - С. 71-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено взаємодію титанового сплаву Ti + 10Mo, котрий у триботехнічному матеріалі виконує роль матриці, зі фтористим кальцієм CaF2 і нітридом бору ВN, що виконують роль твердого мастила, за їх нагріву та спікання у вакуумі 10<^>-3 Па за температури <$E1150~symbol Р roman C> протягом 15 і 120 хв відповідно. У процесі нагріву модельного зразка Ti + 10Mo - CaF2 протягом 15 хв і спікання КАМ1 Ti + 10Mo + 13CaF2 протягом 120 хв фтористий кальцій не взаємодіє з матрицею матеріалу Ti + 10Mo і не змінює свого складу й структури; перехідний шар між матрицею і твердим мастилом не утворюється. Отже, фтористий кальцій зберігає свої вихідні мастильні властивості. У процесі спікання КАМ1 Ti + 10Mo + 13CaF2 протягом 120 хв синтезується композиційний антифрикційний матеріал мікрогетерогенної структури: суміш твердих розчинів молібдену в <$Ealpha>- і <$Ebeta>-титані, що мають гранецентровану гексагональну і об'ємно-центровану кубічну решітки відповідно, в яких у вигляді включень розподілений фтористий кальцій CaF2. У процесі нагріву модельного зразка Ti + 10Mo - BN протягом 15 хв і спікання КАМ2 Ti + 10Mo + BN протягом 120 хв титановий сплав Ti + 10Mo взаємодіє з нітридом бору BN з утворенням перехідного шару фазового складу <$Ealpha>-TiMo + TiB + TiN + ВN. У процесі спікання КАМ2 Ti + 10Mo + BN протягом 120 хв синтезується композиційний матеріал мікрогетерогенної структури: твердий розчин Mo в <$Ealpha>-Ti з гранецентрованою гексагональною решіткою, зміцнений продуктами взаємодії титану з азотом TiN і бором TiB; у твердому розчині у вигляді включень розподілений BN.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + Л428.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського