РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000690248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паливода В. О. 
Угорці Закарпаття: історичний аспект, сьогодення та перспективи / В. О. Паливода // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 1. - С. 63-69. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто історію появи на території України угорської національної меншини, сучасному стану українсько-угорських відносин з урахуванням позиції Угорщини щодо захисту прав її співвітчизників за кордоном. Розглядається також проблема намагань Росії інспірувати етнічний сепаратизм на Закарпатті. Для угорської національної меншини більш точним визначенням є термін "Іредента", а не назва "угорська діаспора в Україні". На відміну від діаспори, члени якої розсіяні в різних країнах світу, віддалених від їх історичної батьківщини, члени Іреденти, як правило, компактно розселені в державах, що межують з їх історичною батьківщиною. Особливо висока їх концентрація в прикордонних, суміжних територіях. Поява угорської Іреденти в Україні безпосередньо пов'язана з Тріанонським мирним договором, укладеним у червні 1920 р. між союзними державами Антанти у Першій світовій війні та Угорщиною. Цей акт практично був помстою угорцям за наслідування прикладу російських більшовиків та створення Угорської Радянської Республіки. Наслідки Тріанонського договору й зараз сприймаються в Угорщині як велика катастрофа в історії держави. В угорському суспільстві поширені настрої образи за втрачені території та своїх співвітчизників, які не з власної волі стали громадянами сусідніх держав. За майже сто років існування ця ситуація породила надзвичайно складний комплекс морально-психологічних, етнокультурних, соціально-економічних, а отже, й суспільно-політичних проблем. Тому не дивно, що т. зв. "посттріанонський синдром" активно використовують у своїй риториці практично всі угорські партії. Починаючи з 1990 р., всі уряди Угорщини одним із основних пріоритетів зовнішньополітичної діяльності визначали захист прав національних меншин, що проживають за кордоном. І в цьому контексті Україна стала тією державою, на базі якої Угорщина почала реалізовувати пілотний проект такого ставлення до угорської національної меншини, яке б відповідало найвищим європейським вимогам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33=9УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського