РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник О. П. 
Комплексна судова психолого-психіатрична оцінка станів залежності від алкоголю в цивільному та кримінальному процесі / О. П. Олійник, О. В. Радзевілова // Укр. мед. часоп.. - 2018. - № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Поширеність алкоголізму, зростання кількості судово-психіатричних експертиз осіб із синдромом залежності (СЗ), відмінності експертних рішень залежно від виду експертизи відображають проблемний стан експертизи психічного стану осіб із СЗ від алкоголю, відсутність судово-психіатричних стандартів і необхідність науково-методичних розробок у цьому напрямку. Мета роботи - встановити основні критерії судово-психіатричної/психологічної експертної оцінки станів залежності від алкоголю. Судово-психіатричному обстеженню підлягали 387 осіб із СЗ від алкоголю (з них 206 випадків у цивільному та 181 - у кримінальному процесі) щодо оцінки їх здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними в юридично значимій ситуації. Експертні рішення за посмертних і прижиттєвих судово-психіатричних експертиз осіб із алкогольною залежністю суттєво різняться. За очних (прижиттєвих) експертиз переважно виносили рішення про неможливість (65,1 %) або обмежену можливість (29,1 %) усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. Натомість за ретроспективної оцінки психічного стану осіб на момент юридично значимих ситуацій (посмертній судово-психіатричній експертизі) частка дієздатних (31,7 %) та обмежено дієздатних (45,0 %) осіб була значно більшою. В обох групах спостерігали доволі значну частку осіб, які визнані такими, що не повної мірою могли усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. У кримінальному процесі такі випадки є поодинокими. В алгоритм експертного дослідження осіб із залежністю від алкоголю, крім дослідження психічного стану підекспертного, обов'язково повинно бути включено дослідження та зіставлення параметрів психосоціального функціонування протягом життя та у юридично значимий період. Зроблено висновки, що судово-психіатрична оцінка станів залежності від алкоголю повинна охоплювати комплекс психопатологічних, соціальних, ситуаційних і психологічних чинників із залученням експертів-психологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.2 + Р645.021.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського