РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000688861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Liubchyk V. 
Mathematical modelling of distance measuring multifrequency phase method = Математичне моделювання багаточастотного фазового методу дальнометрії / V. Liubchyk, A. Klepikovskiy, Yu. Babiy, E. Lenkov, V. Kovalev // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2017. - 7, № 3. - С. 156-169. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Задача високоточного вимірювання дальності та радіальної швидкості рухомих цілей, як наземних, повітряних так і морських, є неновою. Для її розв'язання застосовують різноманітні радіолокаційні засоби. В залежності від задачі, яку мають вирішувати радіолокаційні системи, розрізняють їх різні типи і види. Найбільш гостро постає завдання охорони кордонів держави. В такому разі розрізнення малорозмірних цілей на невеликих відстанях та на значних дальностях є безсумнівно актуальною задачею. Відомі методи вимірювання дальностей в радіолокації, в основному, використовують імпульсні сигнали та розділення сигналів, відбитих від кожного об'єкту, за часом приходу. При цьому зондуючі сигнали, що забезпечують достатню точність, займають значний частотний діапазон. Це створює проблеми при побудові блоків дальномірних радіолокаційних систем. Найбільш точними є фазові методи дальнометрії. Вони дозволяють забезпечити високоточне вимірювання дальності цілей за умови чіткого обмеження частотного діапазону зондуючих сигналів, адже використовуються гармонічні сигнали та багатошкальність. Аналіз останніх досліджень показав, що розроблені в останні роки багаточастотні фазові методи дальнометрії дозволяють розділяти сигнали, відбиті від багатьох об'єктів, використовуючи обмежений частотний діапазон зондуючих сигналів та вимірювання значень векторів відбитих сигналів. Теоретичні положення та методи радіолокаційних вимірювань можна використовувати для розробки принципово нових радіосистем дальнометрії, вимірювання радіальної швидкості цілей та радіолокаційного спостереження у військовій сфері. Особливо це актуально при розробці радіолокаційних систем, що повинні розрізняти цілі на невеликих відстанях одна від одної на одній лінії. Проведене математичне моделювання процесу формування сумарного відбитого сигналу за наявності декількох об'єктів відбиття. Процес моделювання складається з етапів: встановлення початкових значень; розрахунок значень векторів сумарних сигналів як суми сигналів, відбитих від кожного об'єкту, зміна векторів шляхом врахування похибки амплітуди, фазового зсуву та частоти зондуючого сигналу. Проведено математичне моделювання процесу вимірювання дальності об'єктів за багаточастотним фазовим методом. При проведенні моделювання змінювались основні параметри зондуючого сигналу та сумарного відбитого сигналу, а саме: початкова частота, крок частоти, нестабільність частоти, похибка визначення амплітуди та фазового зсуву сумарного сигналу. При проведенні моделювання застосовано метод Монте-Карло. Нестабільність частоти задавалась з нормальним розподілом, похибка з амплітудою і фазою із рівномірним розподілом. Отримані результати свідчать, що математичне моделювання вимірювання дальності за багаточастотним фазовим методом показало, що при зменшенні нестабільності частоти зондуючого сигналу та похибки вимірювання векторів сумарних сигналів похибка вимірювання дальності зменшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: З952

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського