РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000687353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галатюк О. Є. 
Застосування полівалентної інактивованої вакцини (варіант Equi) проти лептоспірозу коней / О. Є. Галатюк, О. Р. Калнаус, В. О. Волинець, О. О. Кучерявенко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 24-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлені результати досліджень щодо удосконалення лікувально-профілактичних заходів за латентного перебігу лептоспірозу коней застосуванням полівалентної інактивованої вакцини. Вакцина виготовлена в лабораторії лептоспірозу з колекції мікроорганізмів інституту ветеринарної медицини НААН. В одному з кінних господарств з латентним перебігом лептоспірозу було імунізовано 150 коней. Для вивчення ефективності імунізації досліджуваної вакцини та формування напруженості імунітету було відібрано 19 різновікових коней: 4 жеребці-плідники віком від 6 до 12 років, 5 кобил віком 6 - 10 років, 5 спортивних коней віком 3 - 5 років і 5 голів молодняку віком 1 - 2 роки. Вакцина проти лептоспірозу коней містила, відповідно, такі серогрупи, серовари та штами лептоспір: 1) Grippotyphosa - grippotyphosa- ВГНКИ-1; 2) Canicola - сanicola-ВГНКИ-3; 3) Icterohaemorrhagiae - icterohaemorrhagiae-ВГНКИ-2; 4) Australis-bratislava - Yez bratislava. Вакцину вводили коням внутрішньом'язово дозою 5 см<^>3. Для досліджень у реакції мікроаглютінації кров у коней брали перед вакцинацією, через 1, 2, 4, 5, 6,5 місяця після вакцинації. На п'ятому та шостому місяцях після застосування вакцини у всіх різновікових та статевих групах коней різко зросли титри антитіл до серогруп Australis, Hebdomadis, Sejrое, проте ніяких клінічних ознак захворювання ми не спостерігали, що свідчить про латентний перебіг лептоспірозу в господарстві. Крім того, титри антитіл максимально зросли у жеребців-плідників на п'ятий місяць після вакцинації, а на шостий місяць спостерігалася тенденція до зниження, тоді як у кобил, спортивних коней та молодняку титри антитіл підвищились як на п'ятий, так і на шостий місяці після вакцинації. Отримані дані вказують на те, що застосування полівалентної вакцини проти летоспірозу коней (варіант Equi) сприяє формуванню напруженого імунітету за латентного перебігу лептоспірозу і її доцільно застосовувати в кінних господарствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-912-7 + П821.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського