РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мосур О. С. 
Мікротопоніми самбірського циркулу на -івк(а) кінця XVIII - початку ХIХ ст. / О. С. Мосур // Зап. з ономастики : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 20. - С. 185-199. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості творення історичної мікротопонімії на -івк(а) Самбірського циркулу наприкінці XVIII - на початку ХIХ ст. Циркул - адміністративно-територіальна одиниця тогочасної Галичини. Територія Самбірського циркулу сьогодні - це 412 населених пунктів (міст, сіл, містечок, хуторів), які займають значну територію Львівської області. Історичні найменування мікрооб'єктів зафіксовані на сторінках Йосифінської (1785 - 1788) і Францисканської (1819 - 1820) метрик - перших поземельних кадастрів Галичини. Мета роботи - аналіз способів творення та твірних баз мікротопонімікону на -івк(а). Об'єктом дослідження є назви малих географічних об'єктів Самбірського циркулу. Предметом дослідження - найменування на -івк(а). Розглянуто історичну онімію у взаємозв'язку із тогочасною антропонімійною системою. Описовий метод і методи аналізу та систематизації були використані у роботі. Сумуючи вищесказане, можемо підкреслити, що назви мікрооб'єктів досліджуваного типу - кількісно значна група онімів. Практична цінність роботи полягає у поповненні фонду мікротопонімії новими онімними одиницями. У результаті розвідки встановлені особливості творення назв мікрооб'єктів на -івк(а). Дослідження показало, що цей структурний тип мікротопонімів утворювався суфіксальним, лексико-семантичним способом та за допомогою лексикалізації прийменникових конструкцій. Твірними базами онімів виявилися антропоніми і апелятиви. Встановлено, що суфікс -івк(а) виконував посесивну функцію при творенні мікротопонімів від прізвищевих назв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського