РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686725<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбик П. П. 
Синтез та властивості магніточутливих наноструктур із карбонізованою поверхнею / П. П. Горбик, Н. В. Кусяк, А. Л. Петрановська, О. І. Оранська, М. В. Абрамов, Н. М. Опанащук // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 2. - С. 176-189. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - синтез нових магніточутливих наноструктур із карбонізованою поверхнею на основі однодоменного магнетиту та дослідження їх властивостей. Методи дослідження - спектрофотометрія, рентгенофазовий аналіз, ІЧ-Фур'є спектроскопія, метод теплової десорбції азоту, адсорбція метиленового синього, вібраційна магнітометрія. Розроблено методику карбонізації поверхні наночастинок магнетиту та нанокомпозиту магнетит/SiO2. Встановлено оптимальні технологічні параметри карбонізації та органічну речовину для імпрегнування - полігель CS (карбомер 934). Досліджено процеси адсорбції метиленового синього на поверхнях наноструктур, встановлено залежність адсорбційної ємності від вмісту вуглецю на поверхні нанокомпозитів. Методом рентгеноструктурного аналізу засвідчено, що в процесі карбонізації зберігається фаза магнетиту та в процесі відпалу виникає незначна кількість фази <$E gamma~-~roman {Fe sub 2 O sub 3>, наявність якої істотно не впливає на магнітні властивості зразків. Досліджено процеси адсорбції метиленового синього, показано, що адсорбційна ємність поверхні НК зростає зі збільшенням кількості вуглецю в покритті та залежить від хімічної природи органічної речовини, яку використовували для імпрегнації. Найвищі показники адсорбційної ємності А = 24,9 мг/г досягнуто на НК Fe3O4/C у разі використання для імпрегнації карбомера 934. Встановлено, що за певних умов поверхня карбонізованих НК Fe3O4/SiO2/C може містити вуглецеві та кремнеземні "острівці". Така будова поверхні може бути актуальною з точки зору гідрофільно-гідрофобного балансу та розширення можливостей її функціоналізації. Екпериментально виміряно коерцитивну силу, питому намагніченість насичення, залишкову питому намагніченість і відносну залишкову намагніченість синтезованих ансамблів НЧ Fe3O4 і НК Fe3O4/C, Fe3O4/Сол.к-та, Fe3O4/CCS, Fe3O4/SiO2/CCS. Результати роботи можуть бути використані у процесі створення нових магнітокерованих засобів адресної доставки лікарських препаратів і сорбційних матеріалів різного функціонального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського