РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванкова О. В. 
Дослідження впливу відновлення деталей вібраційним деформуванням на післяремонтний ресурс машин / О. В. Іванкова // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 192. - С. 274-282. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання доцільності застосування вібраційного деформування у разі відновлення стальних і бронзових втулок та інших зношених деталей машин з метою підвищення їх зносостійкості. Щоб одержати повне відновлення агрегату потрібно замінювати зношені деталі новими, що мають значно більший ресурс або забезпечувати цей ресурс у разі їх відновлення, використовуючи зміцнюючі технології. Розробка і впровадження технологій відновлення деталей, які забезпечують економічність технологічного процесу, сприяють підвищенню післяремонтного ресурсу машин є важливими і актуальними. Методи відновлення зношених деталей машин спрямовані на досягнення максимального післяремонтного ресурсу роботи машини. Надзвичайно важливою умовою в наш час є зниження затрат на відновлення деталей. Проведений аналіз літературних джерел надав змогу зробити висновок, що значна кількість зношених деталей типу втулок можуть бути відновлені обробкою тиском. Проведено аналіз зносів і дефектів поршневих пальців, який показує, що близько 72 % їх можуть бути відновлені. Дослідження проводилися з використанням інформаційного матеріалу з проблеми, що розв'язується у літературних джерелах і електронних ресурсах. Наведено результати досліджень, а саме: виявлено залежність між величиною зносу і припуском на обробку; виявлено закономірності зміни зусилля обробки, на основі чого одержано емпіричні залежності зусилля деформування від припуску на обробку, кута нахилу твірної конуса пуансона і довжини деталі; розроблено технологічний процес відновлення зношених деталей; визначено прогнозований коефіцієнт підвищення післяремонтного ресурсу. Результати досліджень доводять, що відновлені вібраційним деформуванням деталі мають вищу зносостійкість і сприяють підвищенню післяремонтного ресурсу машин. Отже, вібраційне деформування має позитивний вплив на зносостійкість відновлених деталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.512

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського