РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000686310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nakonechna O. I. 
Novel Ti2CuCx and Ti3Cu2Cx carbides obtained by sintering of products of mechanochemical synthesis of Ti, Cu and carbon nanotubes = Нові карбіди Ti2CuCx та Ti3Cu2Cx, отримані спіканням продуктів механохімічного синтезу шихти Ti-Cu з добавками вуглецевих нанотрубок / O. I. Nakonechna, N. N. Belyavina, M. M. Dashevskyi, K. O. Ivanenko, S. L. Revo // Фізика і хімія твердого тіла. - 2018. - 19, № 2. - С. 179-185. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Механохімічною активацією у високоенергетичному планетарному кульовому млині з порошків титану та міді (розмір частинок ~ 90 мкм, чистота не нижче 99,6 мас. %) синтезовано системи Ti:Cu із співвідношенням компонент 2:1 і 3:1. Результатом додавання до шихти 1 об. % багатошарових вуглецевих нанотрубок (БВНТ, середній діаметр 10 - 20 нм) є вперше синтезовані нанорозмірні карбіди Ti2CuCx і Ti3Cu2Cx (із вмістом 0,5 і 4,2 ат. % вуглецю та 30,8 і 37,5 ат. % міді, відповідно). Дослідження характеру взаємодії після обробки компонентів шихти в млині проведено з використанням комплексу рентгенівських методик, а саме, повнопрофільного аналізу первинної обробки дифрактограм, отриманих на апараті ДРОН-3М; якісного і кількісного фазового аналізів для визначення фазового складу продуктів синтезу; рентгеноструктурного аналізу для перевірки та уточнення структурних моделей; методики Вільямсона - Холла для визначення розмірів зерен синтезованих карбідів. Показано, що модель структури карбіду Ti3Cu2Cx можна розглядати як новий, описаний вперше структурний тип, вона є дефектною як по титану так і по міді, і містить певну кількість вуглецю (4,2 ат. %), який занурюється в тетраедричні пори металічної гратки. Визначено, що мікротвердість компактованих зразків із 20,1 і 27,3 ат. % Cu є неоднорідною за значеннями величини, які змінюються в основному в межах (6,9 - 7,1) ГПа, тобто, середня величина мікротвердості синтезованих матеріалів у 7 разів перевищує величину мікротвердості чистого титану.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського