РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000685848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міщук В. Г. 
Типи харчової поведінки та рівень серотоніну у хворих з синдромом подразненої кишки з закрепами на фоні ожиріння / В. Г. Міщук, Г. В. Григорук // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2018. - 6, № 1. - С. 176-182. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Ожиріння є причиною різних захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема дискінезій товстої кишки з закрепами, дивертикулярної хвороби, поліпозу товстої кишки. У осіб з ожирінням асоціація з функціональним закрепом має місце у 24,9 % хворих. Ожиріння супроводжується різними типами порушень харчової поведінки (ХП), а зміни останньої сприяють появі закрепів, абдомінального болю та зміні чутливості серотонінових рецепторів стінки кишки. Мета дослідження - вивчити характер змін ХП, її зв'язок з рівнем серотоніну у хворих з синдромом подразненої кишки з закрепами (СПКз) на тлі ожиріння. Проаналізовано частоту різних типів порушень ХП, визначених за допомогою опитувальника DEBQ (Dutch Eating Behaviour Questionnaire) і рівень серотоніну за кожного з них у хворих на СПКз на тлі ожиріння та СПКз як самостійного захворювання. У хворих на СПКз на тлі ожиріння більше як у половини виявлено емоційний тип ХП, що у 1,86 (p << 0,05) раз частіше ніж у разі СПКз без надмірної маси тіла. Екстернальний тип виявлено у 13,46 % і 16,67 % хворих обох груп. За СПКз як самостійного захворювання у 1,9 разу частіше (57,69 %, p << 0,05) ніж у разі СПКз на фоні ожиріння (29,76 %) виявлено обмежувальний тип ХП. Найнижча концентрація серотоніну в крові діагностовано у хворих на СПКз з обмежувальним типом ХП (23,3 +- 1,4 нг/мл). У разі екстернального й емоційного її варіантів рівень серотоніну був дещо вищим і дорівнював 28,9 +- 1,5 та 32,5 +- 1,3 нг/мл відповідно. У обстежених на СПКз на тлі ожиріння рівень серотоніну в крові був підвищений у порівнянні з показниками у здорових без порушення ХП (39,11 +- 2,99 нг/мг) до 103,5 +- 3,4 нг/мл за обмежувального та до 208,3 +- 18,7 та 215,6 +- 14,4 нг/мл, p1,2 << 0,05 відповідно у разі екстернального й емоційного її типів. Висновок: за розладів ХП у пацієнтів з СПКз на фоні ожиріння мають місце більш виражені порушення рівня серотоніну, особливо у разі екстернального й емоційного її типів, а своєчасна її корекція буде покращувати механізми регуляції цих коморбідних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського