РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000685734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зорій І. А. 
Особливості клінічно-діагностичних параметрів дистальної симетричної полінейропатії у хворих на цукровий діабет типу 2 в динаміці лікування залежно від поліморфізму G894Т гена ендотеліальної NO-синтази / І. А. Зорій, Н. В. Пашковська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 2. - С. 126-130. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення динаміки клінічно-лабораторних характеристик і функціонального стану периферичних нервів у хворих на цукровий діабет типу 2 (ЦД-2), ускладнений дистальною симетричною полінейропатією (ДСПН) залежно від розподілу частот генотипів G894Т поліморфізму гена ендотеліальної NO-синтази на тлі рекомендованого лікування. Обстежено 110 хворих із ДСПН на тлі ЦД-2, що становили основну групу, та 80 практично здорових осіб. Розподіл хворих здійснювався за ступенем тяжкості ДСПН: із початковими проявами полінейропатії - 32 (29,1 %), з помірним ступенем - 58 (52,7 %) та з вираженим ступенем - 20 (18,2 %) осіб. Пацієнти одержували препарат L-аргінін на тлі базисного лікування. Проведено неврологічне обстеження за шкалами нейропатичного симптоматичного підрахунку, модифікованого нейропатичного дисфункціонального підрахунку, електронейроміографічне тестування периферичних нервів нижніх кінцівок, визначено показники вуглеводного обміну, про- та антиоксидантного захисту, функціонального стану ендотелію. Гомозиготність за мінорною алеллю T підвищує ймовірність розвитку ДСПН на тлі ЦД-2: відношення шансів становило 2,91 (95 % довірчий інтервал 1,19 - 7,14; p << 0,05). У пацієнтів із генотипами GT і GG поліморфізму G894T гена ендотеліальної NO-синтази визначено найбільш високу ефективність рекомендованої терапії на противагу носіям TT-генотипу, у яких динаміка клінічно-лабораторних і функціональних параметрів була найнижчою. Висновки: гомозиготність за мінорною алеллю T поліморфізму G894Т гена ендотеліальної NO-синтази підвищує частоту розвитку, тяжкість перебігу ДСПН на тлі ЦД-2, а також пов'язана з менш стійким ефектом від лікування цього ускладнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського